درآمد بالا از فناوری ایجاد ساختارهای نانومقیاس ترانزیستور مانند

گلوبال فاندریز (GLOBALFOUNDRIES) اعلام کرد که فناوری 22nm FD-SOI (22FDX®)  این شرکت 2 میلیارد دلار درآمد برای این شرکت داشته است. این فناوری برای 50 مشتری برای استفاده در حوزه‌های مختلف نظیر اینترنت اشیا مورد استفاده قرار گرفته است.

برای مشتریانی که نیاز جدی به کاهش ابعاد و مصرف انرژی در طراحی فرآیندهای CMOS رایج دارند، 22FDX ابزاری جالب توجه است که می‌تواند در ولتاژهای پایین کار کند. این فناوری برای تولید کنندگان تراشه و دیگر قطعات الکترونیکی مناسب است.

ریک برگمن، مدیرعامل شرکت سیناپتیک، می‌گوید: «ما در شرکت سیناپتیک در کسب و کار کامپیوتر و ادوات همراه کار می‌کنیم. ما به فناوری نیاز داریم که به ما کمک کند تا پردازش صدا و تصویر را به خوبی انجام دهیم. فناوری 22FDX شرکت گلوبال‌فاندریز این نیاز ما را برآورده می‌سازد.»

تاپریک مورهر از مدیران شرکت موراینسایت استراتژی می‌گوید: «هزینه‌ی وارد شدن به فرآیندهای پیشرو می‌تواند برای بسیار از شرکت‌های تولیدکننده‌ی تراشه مشکل‌ساز باشد. اما با این فناوری 22FDX می‌توان با هزینه‌ی پایین و کارایی بالا به محصول مورد نظر دست یافت.»

گلوبال‌فاندریز یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه‌ی نیمه‌هادی است که ادوات و تجهیزات مختلفی را به بازار عرضه کرده‌است. فناوری 22FDX در واقع فناوری سیلیکون روی عایق با ابعاد نانومتری است که از آن برای ساخت تراشه و قطعات الکترونیکی مختلف استفاده می‌شود. با استفاده از این فناوری می‌توان ساختارهایی شبیه به ترانزیستور اثرمیدان تولید کرد که مصرف انرژی پایینی داشته و در عین حال از کارایی بسیار بالایی برخوردار است.

 آنوپسالوا از مدیران شرکت رادیو سینگولاریتی می‌گوید: «فناوری 22FDX شرکت گلوبال‌فاندریز گزینه‌ی بسیار مناسبی برای پشتیبانی از نیاز رو به رشد در بخش تولید ادوات مربوط به اینترنت اشیاء است. شرکت ما به دنبال توسعه مالکیت‌های فکری در بخش شبکه نرونی و رادیویی است. این فناوری می‌تواند برای توسعه در این مسیر مورد استفاده قرار گیرد.»