دعوت از فعالان حوزه‌ی نانوپوشش برای شرکت در نشست‌های تخصصی ICAN

مرکز صنعتی‌سازی نانو فناوری کاربردی (Industrialization Center for Applied Nanotechnology) و با نام اختصاری (ICAN) در راستای توسعه‌ی همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌ صاحب پلتفرم فناوری نانوپوشش‌ها با اساتید دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور اقدام به برگزاری نشست‌های تخصصی در حوزه‌ی پلتفرم نانوپوشش‌ها کرده‌است. این نشست‌ها در تاریخ 28 تیر و 3-4 مرداد ماه در محل مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی از ساعت 9:30 الی 12:30 برگزار خواهند شد.

از تمامی اساتید محترم دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور دعوت به عمل می‌آید تا در صورت تمایل به همکاری در حوزه‌ی نانوپوشش‌ها و توسعه‌ی کاربردهای این فناوری در صنایع مختلف در یکی از نشست‌ها حضور بهم رسانند. علاقمندان به حضور در این نشست‌ها می‌توانند جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66555776-021 تماس حاصل فرمایند.

از اهداف و محورهای این نشست می‌توان به مواردی نظیر معرفی مرکز، خدمات و حمایت‌های آن، بررسی مدل‌ها و فرصت‌های همکاری اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه‌ها با شرکت‌های دانش‌بنیان، استفاده از نظرات و تجربیات اساتید دانشگاه‌های کشور در راستای بهبود فرآیندها و جهت‌دهی بهتر سیاست‌های مرکز اشاره کرد.

در یک سال گذشته در حوزه‌ی خدمات ساخت و تولید در مقیاس نانو در مجموع بالغ بر 100 مورد به محققان و متقاضیان خدمات ارائه شده‌است. علاوه بر این در راستای همکاری‌های فناورانه و توسعه‌ی محصولات و کاربردهای مبتنی بر نیاز صنعت 13 طرح در ICAN در مراحل مختلف اجرا قرار دارد که 4 طرح در حوزه‌ی نانوکامپوزیت‌های پلیمری، 3 طرح در حوزه‌ی پلاسمای سرد، 3 طرح در حوزه‌ی نانوالیاف، 2 طرح در حوزه‌ی نانوکویتاسیون و یک طرح نیز در حوزه‌ی نانوپوشش‌ها بوده‌است. علاوه بر طرح‌های بالا 6 طرح دیگر در حوزه‌ی نانوکامپوزیت‌های پلیمری در دست مطالعه و بررسی است.

فراهم‌کردن زمینه‌ی نوآوری و ایده‌پردازی، حمایت از انجام پروژه‌ها و طرح‌های کاربردی در مرحله‌ی ایده، کمک به توسعه‌ی فناوری تا حد تولید نمونه‌ی اولیه (پروتوتایپ)، حمایت از ارائه‌ی خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد ارتباط میان دانشگاه و صنعت با محوریت شرکت‌های دانش‌بنیان، اطلاع از نیازها و مشکلات صنعت و تبدیل آنها به پروژه‌های کاربردی از اهداف این مرکز است.

مخاطبان اصلی این مرکز محققین دانشگاهی و صنایع در حوزه‌ی نانوفناوری است و این مرکز شرایط استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان دارای فناوری‌های زیرساختی با قابلیت تولید نیمه‌صنعتی را فراهم کرده و از طرح‌های کاربردی و دستاوردهای این طرح‌ها که توسط آنها در این مرکز انجام شود، حمایت می‌کند.