پلتفرم فناوری نانوپوشش‌های سخت با استفاده از تجهیزات صنعتی PVD

مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی (ICAN) جهت توسعه‌ی همکاری‌های فناورانه، توسعه‌ی کاربردها و محصولات مبتنی بر نیاز صنعت در حوزه‌ی نانو پوشش‌های سخت در قالب پروژه‌ی فرصت صنعتی و پایان نامه های صنعتی، از محققان و متخصصان این حوزه  دعوت به همکاری می‌نماید. ارائه‌ی طرح‌های پیشنهادی از طریق سایت ICAN و مهلت آن از تاریخ 10 لغایت 30 مرداد ماه 1397 است.

محورهای این فراخوان شامل توسعه‌ی نانوپوشش‌های سخت با کاربردهای صنعتی و تجاری و نیز انطباق و اثبات کارایی نانو پوشش‌های سخت برای فرصت‌های صنعتی است.

 ICAN جهت تسهیل فرآیند همکاری‌های فناورانه برای طرح‌های ارسالی، حمایت‌ها و تسهیلاتی در نظر گرفته است که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به بهره‌برداری از تجهیزات آزمایشگاهی صنعتی پوشش‌دهی صنعتی، دریافت مشاوره‌ی فنی و کسب و کاری، تأمین کامل هزینه‌های مواد اولیه، تأمین هزینه‌های آزمایش، مشخصه‌یابی و اثبات کارایی، دریافت امکانات تحقیقاتی و آموزشی اشاره کرد.

ICAN تیرماه سال جاری با حضور فعالان حوزه‌ی نانوپوشش نشست هایی را برگزار کرد. هدف از این سلسله نشستها توسعه‌ی این فناوری با کمک اساتید و متخصصان این حوزه بود.

لازم به ذکر است که مرکز صنعتی سازی نانو فناوری کاربردی با حضور و مشارکت 6 شرکت دانش بنیان در زمینه‌ی فناوری نانو از شهریورماه 1396 فعالیت خود را آغاز کرده‌است. این مرکز با تمرکز بر 6 پلتفرم فناوری نانو پوشش‌های سخت، نانو کامپوزیت پلیمری، نانو کاویتاسیون، نانو الیاف، پلاسمای سرد و نانو مواد با ارائه‌ی حمایت‌های مادی و معنوی خود در فراهم کردن زمینه‌ی نوآوری و ایده‌پردازی برای پژوهشگران علاقه‌مند در این حوزه‌ها فعالیت می‌کند.

 filereader.php?p1=main_e705697d5a6bc67a6