در نشست ستاد با انجمن‌های صنعتی در نمایشگاه

این نشست در دومین روز از نمایشگاه با حضور انجمن شیر‌آلات، انجمن تولید‌کنندگان رنگ و رزین، انجمن حمل و نقل ریلی، انجمن سیم و کابل، انجمن لوازم خانگی، انجمن مهندسی دریا، دکتر سعید سرکار و کارگروه صنعت و بازار برگزار شد. 
نمایندگان انجمن‌ها در ابتدا نیازهای خود را مطرح کردند و خواستار یافتن راهکار برای حل معضلات صنعت مانند جلوگیری از آلودگی محیط زیست، ارتقای کیفیت محصولات، افزایش رقابت‌پذیری در بازار و کاهش قیمت با بهره‌مندی از فناوری نانو شدند.
در این نشست کارگروه صنعت و بازار مواردی را که نانو می‌تواند به صنعت کمک کند را ذکر و خاطر نشان کرد که ضمن ارتقای محصول فعلی می‌توانند با بهره‌مندی از فناوری نانو هزینه‌های تولید را کاهش داده و مسائل زیست محیطی را نیز برطرف کنند. به همین منظور بعد از نمایشگاه نشست‌های تخصصی برای هر انجمن برگزار شده و در این نشست‌ها دستاوردهای نانو مرتبط با هر حوزه به اعضای انجمن معرفی خواهد شد و صنایع با توجه به نیاز خود می‌توانند از فناوری نانو استفاده کنند.

در ادامه این نشست تفاهم‌نامه‌ای بین دکتر سعید سرکار، رئیس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، و حبیب الله انصاری، دبیرکل انجمن صنایع لوازم خانگی، امضا شد که به موجب آن تعدادی نشست تخصصی، دو مورد تحقیق و توسعه‌ی مورد نیاز لوازم خانگی با حمایت ستاد و پنج مورد چالش فناوری در این حوزه برگزار شد. انصاری در این نشست گفت: « فناوری نانو زمینه‌ای ایجاد می‌کند که نه تنها حضور در بازار خارجی تثبیت می‌شود، بلکه به توسعه‌ی اقتصادی کشور نیز کمک می‌کند.»
وی در ادامه افزود: « با توجه به اینکه لوازم خانگی در تمام کشور، شهر و روستا، وجود دارد با استفاده از فناوری نانو علاوه بر سلامت و بهداشت می‌توانیم زمینه‌ی ارزش افزوده را نیز در صنعت وارد کنیم. کیفیت با نانو گره خورده است و کارخانجات زیادی در حوزه‌ی صنایع خانگی همکاری خود را با نانو آغاز کرده‌اند و نانو پایگاهی برای توسعه‌ی بازار محصولات خانگی خواهد بود. اقدام انجمن‌ها فرهنگ‌سازی است و از این طریق صنعتگران از وضعیت نانو باخبر می‌شوند.»