برگزاری جشنواره ایده‌های فستاک با محوریت «تفلون زیست سازگار» در دانشگاه امیرکبیر

سومین جشنواره ایده‌های فستاک با محوریت «تفلون زیست سازگار» و با هدف بهینه سازی فرمولاسیون تفلون برای کاهش اثرات سمی و سرطان زایی تفلون به همت پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شتابدهنده فست برگزار می‌شود.

سومین با محوریت «تفلون زیست سازگار» با هدف کمک به بهینه‌سازی فرمولاسیون مواد اولیه تفلون و کاهش اثرات سرطان زایی و بیماری‌زایی این ظروف و تولید ظروف سالم تر و همچنین با توسعه کسب و کارهای دانش‌بنیان و نوآور، توسعه و ترویج ایده‌پروری و هدایت ایده‌های خلاق و نوآور برای تولید ثروت و ایجاد اشتغال مولد در این حوزه، تابستان سال جاری در برگزار می‌شود.

مهم‌ترین محورهای این جشنواره کاهش اثرات سمی تفلون، استفاده از مواد نانو در تفلون، افزایش قدرت چسبندگی تفلون و افزایش طول عمر تفلون است.

نوآوران و صاحبان ایده‌های خلاق در این حوزه می توانند با ارسال ایده‌های خود و شرکت در این جشنواره، ضمن کمک به ارتقا سلامت جامعه، از مزایای کسب و کاری آن بهره‌مند شوند.

هدف نهایی این جشنواره، انتخاب ایده‌ها و طرح‌های برتری است که امکان تجاری شدن طرح و تولید محصول را داشته باشند.

سرطان زایی ظروف تفلون به دلیل مواد موجود در آن از جمله به‌نام‌های پلی تترافلوئورواتیلن (PTFE) و پرفلورواکتانوئیک اسید (PFOA) و ماده پرفلورواکتانوئیک اسید (PFOA) اثبات شده است. این مواد وقتی از ظروف کنده می‌شوند و همراه غذا بلعیده می‌شوند اثرات سرطان‌زایی را در بدن ایجاد می‌کنند.

برگزیدگان سومین جشنواره ایده‌های فستاک علاوه بر دریافت جوایز نقدی و حمایت مالی جهت تبدیل ایده‌های برتر به محصول، از حمایت شتابنده برای تبدیل ایده به محصول و امتیاز ارتباط صاحبان ایده به شرکت‌های بزرگ تفلون‌سازی بهره‌مند خواهند شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و حضور در جشنواره می‌توانند به سایت www.fastac.ir یا شماره ۶۶۴۶۸۱۳۷ تماس بگیرند.