سرمایه‌گذاری 626 میلیون‌ دلاری کره‌جنوبی برای تجاری‌سازی و R&D فناوری‌ نانو

وزارت علم کره‌جنوبی اعلام کرد که این کشور 626 میلیون دلار در سال جاری میلادی روی تحقیق و توسعه و همچنین تجاری‌سازی فناوری‌ نانو سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این رقم اندکی بیشتر از سال گذشته است که کره جنوبی موفق به ثبت 1133 پتنت در آمریکا شد.

براساس اظهارات وزیر علوم کره جنوبی، این کشور 669.3 بیلیون وون (626 میلیون دلار) روی تحقیق و توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌ نانو در سال جاری میلادی سرمایه‌گذاری می‌کند.

این سرمایه‌گذاری در حوزه‌هایی که بیشترین تأثیر تجاری را دارد، صورت می‌گیرد. از جمله این حوزه‌ها می‌توان به نانومواد اشاره کرد که قابل استفاده در هوش مصنوعی، اطلاعات بزرگ و اینترنت اشیاء است.

بخشی از این بودجه برای حمایت از ادوات نانوالکترونیک سه بعدی، حسگر برای اینترنت اشیاء، زیست‌مکانیک و الیاف هزینه می‌شود. این رقم نسبت به سال گذشته که 648.3 بیلیون وون بوده اندکی افزایش داشته است. در سال 2017، در مجموع 1133 پتنت در حوزه‌ی فناوری‌ نانو در آمریکا به ثبت رسیده است. براساس اظهارات وزارت علوم کره‌جنوبی، برنامه‌ دراز مدت این کشور رسیدن به 5000 پتنت در سال 2025 است.

این سرمایه‌گذاری به کره‌جنوبی کمک می‌کند تا به رتبه‌ی سوم در حوزه‌ی فناوری‌ نانو در سال 2025 برسد، جایی که آمریکا و ژاپن بالاتر از این کشور قرار دارند. این کشور قصد دارد تا سرمایه‌گذاری سالانه‌ی خود را به رقم 880 بیلیون وون در سال 2025 برساند.

براساس گزارش OECD، سال گذشته، کره جنوبی در منطقه APAC برای سرمایه‌گذاری مستقیم دولتی و حمایت از تحقیق و توسعه کسب و کارها با وضع قوانین مالیاتی، رتبه‌ی اول را کسب کرد.