سرامیک‌ برپایه SiC مبتنی بر افزودنی‌های نانو

شرکت بین‌المللی خدمات مهندسی و بازرگانی ساکا نوعی سرامیک‌ برپایه SiC مبتنی بر افزودنی‌های نانو تولید کرده است که می‌توان از آن در صنایع مختلفی نظیر نفت و خودروسازی استفاده کرد. این محصول در غرفه صنعت و بازار در یازدهمین نمایشگاه فناوری‌ نانو عرضه شد.

سرامیک‌ برپایه SiC مبتنی بر افزودنی‌های نانو یکی از محصولات شرکت بین‌المللی خدمات مهندسی و بازرگانی ساکا است. این شرکت توانایی تولید انواع قطعات سرامیکی با اشکال متفاوت و متنوع را داراست.

کاربید سیلیسیم(SiC) به دلیل سختی بسیار بالا، دانسیته پایین، ضریب انبساط حرارتی اندک، مقاومت در برابر خوردگی و حفظ و استحکام در دمای بالا به یک ماده ارزشمند در صنایع تبدیل شده است. با توجه به این ویژگی‌ها، از این محصول برای تولید ابزارهای برشی، قطعات مقاوم به سایش و خوردگی در صنایع نفت و گاز و پالایش و نیروگاهی استفاده می‌شود.  قطعات سرامیکی بر پایه SiC مبتنی بر نانو از کیفیت مناسب برخوردار بوده و قابل رقابت با محصولات خارجی است.

دامنه استفاده از این محصول بسیار وسیع بوده و از آن می‌توان در صنایع هوایی و دریایی، خودروسازی، شرکت‌های نیروگاهی و قطعات نیروگاه و همچنین در صنایع نفتی استفاده کرد.