عرضه‌ی کفش‌های پیاده‌روی حاوی گرافن

شرکت اینوو8 اولین کفش پیاده‌روی حاوی گرافن را تولید کرده‌است. این کفش‌ها به‌دلیل داشتن گرافن از قابلیت‌هایی نظیر استحکام ‌بالا، ضدآب بودن و انعطاف‌پذیری قابل توجه برخوردار هستند.

شرکت اینوو8 (Inov-8) اولین کفش‌های پیاده‌روی حاوی گرافن را معرفی کرد که می‌تواند برای علاقه‌مندان به راهپیمایی‌های زمستانی جالب توجه باشد.

این کفش‌های پیاده‌روی را می‌توان اولین کفش‌های پیاده‌روی گرافنی در جهان دانست. اما چرا این موضوع اهمیت دارد؟

تاکنون گرافن یکی از مواد بسیار مستحکم‌ شناخته شده که 200 برابر مستحکم‌تر از فولاد است. بنابراین استفاده از این ماده در کفش می‌تواند استحکام آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

گرافن‌های مورد استفاده در این کفش‌ها با همکاری مؤسسه‌ی ملی گرافن در دانشگاه منچستر ساخته شده‌است. در نتیجه با استفاده از گرافن در کفش‌ها، عملکرد آن‌ها بهبود قابل توجهی پیدا کرده‌است، به‌طوری که استحکام و میزان انعطاف‌پذیری آن 50درصد افزایش یافته‌است.

در حال حاضر دو نوع کفش پیاده‌روی توسط شرکت اینوو8 عرضه شده‌است: ROCLITE 335 که 335 گرم وزن دارد و ROCLITE 345 GTX  با 345 گرم وزن. در نسخه‌ی 335، کفش به‌گونه‌ای عایق شده که در سرمای زمستان کاملاً گرم می‌ماند، اما نسخه‌ی 345، به‌صورت اسپرت بوده و ضد آب است؛ بنابراین در همه نوع آب و هوایی قابل استفاده است.

این دو محصول از نظر قیمت نیز شرایط مطلوبی دارند. نسخه‌ی 335 با قیمت 150 پوند و نسخه‌ی 245 با قیمت 155 پوند به بازار عرضه می‌شوند. این کفش‌ها با رنگ‌های مختلف برای خانم‌ها و آقایان تولید شده‌اند.