دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو در ایستگاه پایانی

در مرحله نهایی دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، ۳۱ دانش‌آموز برگزیده کشور برای کسب مدال‏های طلا، نقره و برنز به رقابت خواهند پرداخت.

مرحله سوم (نهایی) دهمین المپیاد علمی فناوری نانو با حضور ۳۱ دانش‌آموز منتخب از سراسر کشور در شهر تهران برگزار می‌شود. در این دوره که از ۲۶ مردادماه تا ۲ شهریور سال جاری به میزبانی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار می‌شود، شرکت‌کنندگان طی یک دوره فعالیت آزمایشگاهی، در موضوع «کاربرد فناوری نانو در حوزه تصفیه آب» به پژوهش و آزمایش می‏‌پردازند.

راه‌یافتگان به مرحله نهایی این المپیاد در پایان دوره عملی، با ارایه نتایج پژوهش آزمایشگاهی که در قالب گروه‏‌های چند نفره و با نظارت سرپرستان علمی هر گروه انجام می‌شود، با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. نتیجه نهایی این رقابت ملی براساس نمره آزمون کتبی و ارزیابی داوران از ارایه دستاوردهای پژوهشی در طول دوره تعیین می‏‌شود.

لازم به ذکر است که مراسم اختتامیه دهمین المپیاد ملی دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو و مراسم اهدای مدال و جوایز المپیاد به برگزیدگان، به همراه معرفی نهادهای ترویجی برتر همکار در برگزاری این دوره و همچنین استان‌های برتر، روز شنبه دوم شهریورماه سال جاری در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار خواهد شد.

آمار استانی برگزیدگان کشوری دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو که در مرحله نهایی از ۱۳ استان کشور حاضر هستند در نمودار زیر آمده است.

المپیاد ملی دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو هر سال توسط باشگاه نانو در سراسر کشور برگزار می‏‌شود و برگزیدگان این المپیاد علاوه بر دریافت مدال و جوایز نقدی از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، از مزیت‌‏های بنیاد ملی نخبگان نیز بهره‌مند می‌شوند.

مطلب پیشنهادی:  نمک‌زدایی از آب‌شور بدون نیاز به برق امکان‌پذیر است!

فهرست برگزیدگان کشوری مرحله دوم دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو  که در مرحله نهایی المپیاد در قالب یک اردوی علمی-عملی به رقابت خواهند پرداخت، در جدول زیر آمده است.

رتبه

نام و نام خانوادگی استان شهر

۱

سید رضا موسوی حقیقی بوشهر

دشتستان

۲

هیژا حسامی کردستان سنندج

۳

هانیه رییسی اصفهان

اصفهان

۴

ادیب سبحانی کردستان

سنندج

۵ آریا فرزانه فرد هرمزگان

بندرعباس

۶

محمد جواد اصغری منصورآباد آذربایجان شرقی عجب‌شیر

۷

سیده کیانا قریشی کاوردی

هرمزگان

بندرعباس

۸

برزان امیری

کردستان

دهگلان

۹

درسا ماه نسایی

گلستان

گرگان

۱۰

مهیمن ژولیده

کردستان

سنندج

۱۱

امیر غلامی

ایلام

ایلام

۱۲

موژان پهلوانی کردستان

سنندج

۱۳

ساینا ملکی مازندران

ساری

۱۴

آیناز رحیمی کردستان

سنندج

۱۵

یاسمن تیموری خراسان رضوی

مشهد

۱۶ علیرضا غیاثیان آرانی اصفهان

کاشان

۱۷

نسرین خرم‌آبادی

اصفهان

آران و بیدگل

۱۸

اسماء عظیمی‌فرد

آذربایجان شرقی

تبریز

۱۹

فاطمه جابری خواه

خراسان رضوی

نیشابور

۲۰

سید علیرضا موسوی انیجدان

بوشهر

بوشهر

۲۱

محمد آرمند آبدارزاده

کردستان

سنندج

۲۲

علی میرزا محمد

تهران

تهران

۲۳

رقیه غلام‌زاده

خراسان رضوی

مشهد

۲۴

محمد متینی

آذربایجان شرقی

مراغه

۲۵

علی رجبی

خراسان جنوبی

بیرجند

۲۶

مریم نوشادی

فارس

شیراز

۲۷

نگین دیگ‌زاده

هرمزگان

بندرعباس

۲۸

محمد جعفر آقاسیان

مازندران

بابل

۲۹

پارسا فرخی

البرز

کرج

۳۰ محمد مهدی شریفی فارس

شیراز

مهکامه علی‌نژاد مازندران

رامسر