معرفی فعالان برتر در‏ حوزه ترویج دانش‌آموزی فناوری نانو در سال ۱۳۹۷

هم‌زمان با برگزاری مراسم اختتامیه دهمین دوره المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، از برترین استان‌ها و نهادهای ترویجی فعال در المپیاد و همچنین برترین آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو عضو شبکه توانا در سال ۹۷ تقدیر شد.

مراسم اختتامیه دهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو برای تقدیر از مدال‏‌آوران این المپیاد و همچنین تقدیر از فعالان برتر در حوزه ترویج دانش‌آموزی نانو، با حضور دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، جمعی از مدیران و مسئولان آموزش و پرورش و نهادهای ترویجی در محل سازمان پژوهش‌‏های علمی و صنعتی ایران در تاریخ ۲ شهریورماه ۱۳۹۸ برگزار شد.

استان‌های برتر در دهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو

استان‌های کردستان، آذربایجان شرقی، مازندران، بوشهر و اصفهان به ترتیب موفق به کسب مقام‌های اول تا پنجم و دریافت تندیس استان برتر و لوح تقدیر در بین استان‌های شرکت‏‌کننده در دهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو شدند.

تعداد افراد ثبت‌نام‏ استان در المپیاد، تعداد حاضران در مرحله اول، تعداد راه‌یافتگان به مرحله دوم و سوم و نمرات مرحله اول شرکت‏‌کنندگان هر استان، شاخص‌های درنظر گرفته شده برای ارزیابی عملکرد استان‌ها در این زمینه است.

نهادهای ترویجی برتر در دهمین المپیاد دانش‌آموزی نانو

۱۲ نهاد ترویجی از میان ۱۹۱ نهاد فعال در ثبت‌نام و برگزاری مرحله اول این دوره از المپیاد، موفق به دریافت تندیس نهاد ترویجی برتر، لوح تقدیر و جایزه نقدی در سه محور تعداد افراد ثبت‌نام‏ شده، تعداد حاضران در آزمون و میانگین امتیازات شرکت‌‏کنندگان مرتبط با هر نهاد شدند.

جدول ۱- برترین نهادها براساس تعداد ثبت‌نام

ردیف نام نهاد ترویجی نام و نام خانوادگی رابط نهاد
۱ شرکت سرآمد علم آینده محمود بیگلری
۲ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رازی ناحیه ۱ سنندج شراره زندی
۳ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام جعفرصادق (ع) شهرستان نور حسن ولی‌پور
۴ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی علامه تنکابن نبی‌اله حسین‌زاده
۵ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی اسلام‌آباد غرب جمال نجفی

 

جدول ۲- برترین نهادها براساس تعداد حاضرین در آزمون

ردیف نام نماینده نام و نام خانوادگی رابط نهاد
۱ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام خمینی قروه کردستان علاالدین بختیاری
۲ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امام صادق(ع) بلداجی کورش براتی بلداجی

 

جدول ۳- برترین نهادها براساس میانگین امتیاز

ردیف نام نماینده نام و نام خانوادگی رابط نهاد
۱ دبیرستان انرژی اتمی منطقه ۶ تهران رضا آقایاری
۲ فنی مهندسی نانواندیشان پارس مهدی واعظ
۳ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رویان ۲  ناحیه ۴ مشهد نیکتا عطریان
۴ ستاد نانو استان خراسان رضوی زهرا علیان نژاد
۵ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی متقین برازجان محبوبه بهبهانی 
مطلب پیشنهادی:  نشست مشترک ستاد نانو با شرکت‌های فعال در صنعت مواد شوینده و پاک‌کننده

 

مدرسان برتر سال ۱۳۹۷

رضا صیاد، محمود بیگلری و محسن حیدری نیز موفق به کسب عنوان برترین مدرسان نانو برای برگزاری کارگاه‏‌های آمادگی المپیاد در سال ۱۳۹۷ شدند.

 

برترین آزمایشگاه‌های آموزشی فناوری نانو عضو شبکه توانا در سال ۱۳۹۷

براساس ارزیابی عملکرد ۸۳ آزمایشگاه آموزشی فناوری نانو عضو شبکه توانا، تعداد ۱۴۹۵ کارگاه دانش‌آموزی، ۵۲ کارگاه دبیران، ۷۷۴ سمینار دانش‌آموزی، ۲۱ سمینار دبیران، ۶۴۰ بازدید دانش‌آموزی، ۲۳۷ بازدید مسئولان در سال ۱۳۹۷ برگزار شده است که در نهایت تعداد ۱۵۵۳۲۹ دانش آموزی و دبیر در آزمایشگاه‏‌های عضو شبکه توانا در این سال آموزش دیده‌‏اند.

شایان ذکر است، عملکرد آزمایشگاه‌های عضو شبکه توانا به صورت ماهانه ارزیابی شده است که در نهایت با جمع‌‏بندی ارزیابی‌های ۱۲ ماه، رتبه‌بندی آزمایشگاه‌ها را در سال ۱۳۹۷ مشخص کرده است. از ده عضو برتر شبکه توانا با اهدای تندیس، لوح تقدیر و جوایز نقدی در اختتامیه دهمین دوره المپیاد علوم و فناوری نانو تقدیر شد.

 

جدول  ۴- ده آزمایشگاه برتر آموزشی فناوری نانو عضو شبکه توانا برتر در سال ۱۳۹۷

رتبه نام پژوهش‌سرا نام مدیر پژوهش سرا استان شهرستان
۱ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی آذربایجان طیبه غفاری آذربایجان شرقی تبریز
۲ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی پرفسور نظامی اعظم فرح وشی فارس فسا
۳ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی مراغه محمد باقر سلیمانی آذربایجان شرقی مراغه
۴ پژوهش‌سرای امام خمینی علاءالدین بختیاری کردستان قروه
۵ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استاد بابا صفری فاطمه محمدپور- مهدی خلیلی اردبیل اردبیل
۶ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی ابن سینا زهرا نیازی تهران تهران
۷ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استاد طاهر محمد جلی اصفهان شهرضا
۸ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی اشراق علی‌محمد یار احمدی لرستان دورود
۹ پژوهش‌سرای دانش‌آموزی بناب محمدتقی لطفی آذربایجان شرقی بناب
۱۰ مرکز پژوهش‌های علمی و آموزشی استان کرمان آرمان شکوه سلجوقی کرمان کرمان