مراسم اختتامیه نهمین مسابقه ملی فناوری‌نانو برگزار شد

مراسم اختتامیه نهمین مسابقه ملی فناوری‌نانو برگزار شد

مراسم اختتامیه نهمین مسابقه ملی فناوری نانو ۲۷ شهریورماه ۱۳۹۸ در سالن جابر بن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و از برگزیدگان این مسابقه تقدیر به عمل آمد.

مراسم اختتامیه نهمین مسابقه ملی فناوری نانو با حضور مسئولان ستاد نانو، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، برگزیدگان، نهادهای ترویجی، مدرسان و فعالان این مسابقه، صبح روز چهارشنبه ۲۷ شهریورماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، دکتر سید مهدی رضایت؛ مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ستاد توسعه فناوری نانو، به تبیین اهداف و برنامه‌های توسعه فناوری نانو کشور در ده‌ساله دوم پرداخت. وی از تغییر رویکرد ستاد از افزایش کمیت به سوی افزایش کیفیت خبر داد و افزایش کمیت را مرحله‌ای الزامی برای بهبود کیفیت دانست.

در ادامه مدرس برتر فناوری‌نانو از دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درباره آخرین دستاوردهای فناوری‌نانو در بخش پزشکی و دارویی مطالبی ارائه کرد.

پس از اجرای برنامه تواشیح‌خوانی توسط گروه بین‌المللی طوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی؛ رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره نقش علم در تغییر دنیای امروز سخنرانی کرد. وی دانش را یک ابزار قدرتمند برای بهبود کیفیت زندگی دانست که باید برای توسعه کشور به کار گرفته شود.

دکتر رستمی از جریان نانو به عنوان یک الگو برای دیگر بخش‌های علمی و فناوری کشور یاد کرد که پتانسیل ایجاد تحول در حوزه‌های مختلف صنعتی را دارا است.

در پایان این مراسم از برترین‌های مسابقه ملی و نهادهای مرتبط با این مسابقه تقدیر شد.

اسامی برگزیدگان نهمین مسابقه ملی فناوری نانو به قرار ذیل است:

مطلب پیشنهادی:  آغاز پذیرش مقاله؛ هشتمین کنفرانس بین‌المللی نانوساختارها (ICNS8)

ده برگزیده برتر در بخش کشوری:
۱- سینا عمرانی ۲- فرید مصطفایی ۳- امید باقری ۴- احد بهشتی کویج ۵- هادی سردارآبادی ۶- حسین احمدی درمنی ۷- الهی حسین‌زاده ۸- پرهام خوشبخت مروی ۹- نوید رنجبر مطلق ۱۰- کاظم محمد‌زاده

پنج برگزیده برتر در بخش کارشناسی:
۱- مرضیه میراب ۲- فاطمه خسرونژاد ۳-رضوان جعفری ۴- مسعود شجاعی ۵- ابولفضل غلامی

در بخش نهادها:

مراکز آموزشی
رتبه اول: دبیرخانه فناوری‌نانو استان خراسان رضوی
رتبه دوم: کانون برگزیدگان باشگاه نانو
رتبه سوم: کمیته فناوری‌نانو انجمن علمی آموزشی دبیران فیزیک

شرکت آموزشی
رتبه اول: شرکت سرآمد علم آینده
رتبه دوم: شرکت تحقیقاتی پژوهشی و فناوری کیمیا پژوه آفاق کویر
رتبه سوم: کلینیک علوم و نانوفناوری

نهاد دانشجویی منطقه ۱
رتبه اول: انجمن علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان
رتبه دوم: انجمن علمی دانشجویی نانو دانشگاه شهید بهشتی
رتبه سوم: انجمن علمی دانشجویی نانو دانشگاه صنعتی شریف

نهاد دانشجویی منطقه ۲
رتبه اول: انجمن علمی دانشجویی فناوری‌های نوین دانشگاه مازندران
رتبه دوم: انجمن علمی نانوتکنولوژی دانشگاه کاشان
رتبه سوم: نهاد ترویجی نانوتک

نهاد دانشجویی منطقه ۳
رتبه اول: انجمن نانوفناوری مرکز آموزش علمی و کاربردی دهلران
رتبه دوم: انجمن شیمی دانشگاه پیام‌نور مرکز فریمان
رتبه سوم: انجمن فناوری‌نانو مجتمع آموزشی عالی اسفراین

لازم به ذکر است مرحله اول نهمین مسابقه ملی در اردیبهشت‌ماه و مرحله دوم آن در تیرماه ۱۳۹۸ برگزار شد.