فروش لیسانس فناوری ‌نانویی ویتامین آ به شرکت‌های تولیدکننده قطره چشم

فروش لیسانس فناوری ‌قطره‌های چشم حاوی نانوذرات و ویتامین A

یکی از شرکت‌های نانویی که صاحب فناوری قطره چشم حاوی نانوذرات است در حال فروش لیسانس این فناوری به تولیدکنندگان قطره چشم و روان‌کننده در جهان است تا از این فناوری برای ارتقا محصولات خود استفاده کنند.

شرکت اطلس ‌نانوتک (Atlas Nanotech) در حال گفتگو برای اعطا لیسانس فناوری قطره چشم حاوی نانوذرات به یکی از تولیدکنندگان قطره چشم است، فناوری که با نام تجاری نانو کلیر ای (NANO Clear A) شناخته شده و نوعی قطره چشم مبتنی بر ویتامینA است. در این فناوری نانوذرات حاوی ویتامین A به صورت قطره چشم ساخته شده که می‌تواند برای رفع خشکی چشم مورد استفاده قرار گیرد.

معمولا ویتامین A به عنوان محافظ و ترمیم‌کننده زخم قرنیه استفاده می‌شود. زیرا دارای خواص آب‌گریزی است که به بافت پوششی و رشد بستره و همچنین به غنی‌سازی ترکیب لایه اشک و اسمولالیته کمک می‌کند. عواقب اصلی بیماری خشکی چشم از دست رفتن بافت پوششی و لایه اشک است. به همین دلیل ویتامین A نه تنها بهتر از هر محصول اشک مصنوعی معمولی می‌تواند علائم را بهبود بخشد، بلکه مورفولوژی تغییر یافته، نتایج بلندمدتی را نیز ارائه می‌نماید.

ویتامین A در دوزهای زیاد می‌تواند سمی باشند اما در حالت ذره‌ای، رتینول معلق در محلول کریستالی کاملاً بی‌خطر است. از این رو نانوذرات می تواند برای تولید قطره های چشم حاوی ویتامین A کمک کند.

مدل تجاری اطلس نانوتک بر توسعه و ثبت اختراعات منحصربه‌فرد در حوزه فناوری‌نانو تکیه دارد. این محصولات اختصاصی و منحصربه‌فرد سپس به تولید‌کنندگان پیشرو واگذار شده تا در قالب لیسانس، فناوری تولید محصول انجام شود. تیم علمی این شرکت به توانایی خود در اعطا لیسانس این محصولات اطمینان داشته و همچنان به توسعه محصولات نانویی جدید ادامه می‌دهند. در حال حاضر، این شرکت به برخی از تولیدکنندگان برجسته زیست‌فناوری، دارویی و محصولات مصرفی در جهان لیسانس تولید محصول اعطا کرده است.

شرکت‌های پیشرو در بخش قطره چشم و روان‌کننده‌ها در جهان شرکت‌های Novartis International AG (Alcon, Inc.), Akorn Consumer Health (Thera Tears), Johnson & Johnson (Visine), Pfizer, Similasan Corporation USA, Sager Pharma Kft., Prestige Consumer Healthcare, Inc., Allergan PLC. and Valeant Pharmaceuticals International, Inc. (Bausch & Lamb, Inc.) هستند.

حجم بازار قطره چشم و روان‌کننده‌ها در سال ۲۰۱۸ در حدود ۱٫۸ میلیارد دلار بوده و پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۵ رشد قابل توجهی پیدا کند که بخشی از این رشد به دلیل افزایش سن در جهان است.