آموزش کار با دستگاه الکتروریسی به کمک فناوری واقعیت مجازی

آموزش کار با دستگاه الکتروریسی به کمک فناوری واقعیت مجازی

موسسه آموزشی فرآموز هنداسه با استفاده از واقعیت مجازی، نحوه کار با دستگاه الکتروریسی شرکت فناوران نانومقیاس را آموزش خواهد داد.

واقعیت مجازی یکی از ابزارهای به روز در آموزش است. باور عمومی بر این است که یادگیری در محیط واقعیت مجازی که با تجربه علمی موضوع همراه است، موجب افزایش میزان یادگیری در کاربران شده و موضوعات فراگرفته شده به خوبی در ذهن باقی می‌ماند. در محیط واقعیت مجازی، کاربران می‌توانند با استفاده از عینک‌های مخصوص یا به صورت تحت وب، محیط شبیه‌سازی شده را مشاهده کنند و در آن به تعامل بپردازند. در این سیستم، نتایج عملکرد کاربر شبیه‌سازی شده و به نمایش در می‌آید. در شبیه‌ساز توسعه داده‌شده توسط موسسه آموزشی فرآموز هنداسه، یک محیط آزمایشگاه نانوفناوری حاوی دستگاه‌های مختلف این حوزه ایجاد شده و کاربران می‌توانند با دستگاه‌های الکتروریسی، میکروسکوپ الکترونی و … به تعامل بپردازند.

آزمایشگاه فناوری نانو بخشی از محصول جامع آزتو است. آزتو مجموعه‌ای از آزمایشگاه‌های علمی مجازی تحت وب است که منطبق با محتوای آموزشی مصوب وزارت‌خانه‌های آموزش و پرورش و وزارت علوم است. این آزمایشگاه‌ها به صورت کاملا تعاملی طراحی شده تا دانش‌آموز یا دانشجو بتواند احساس حضور در یک آزمایشگاه واقعی را تجربه کند. در آزتو مخاطب پس از ورود به وبگاه، آزمایش مورد نظر را انتخاب، ستاپ آزمایش را تهیه و پارامترهای ورودی را تعیین کرده و برنامه شبیه‌سازی را اجرا می‌نماید. در گام بعد، نتایج آزمایش به صورت اعداد خروجی و یا نمودارهای گرافیکی ارائه می‌شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاع بیش‌تر می‌توانند به وبگاه موسسه آموزشی فرآموز هنداسه به نشانی azeto.ir مراجعه کنند.