اتومبیل نانویی جدید شرکت بی‌ام‌و

به نظر می‌رسد که داستان‌های علمی – تخیلی به سرعت به واقعیت تبدیل می‌شوند. آخرین سری‌های خودروی Knight Rider از فناوری نانو استفاده می‌کنند. این فناوری، رنگ‌ها و شکل‌های مختلف را به طور موقت و قابل‌تغییر در خودروها ایجاد می‌کند.به نظر می‌رسد که داستان‌های علمی – تخیلی به سرعت به واقعیت تبدیل می‌شوند. آخرین سری‌های خودروی Knight Rider از فناوری نانو استفاده می‌کنند. این فناوری، رنگ‌ها و شکل‌های مختلف را به طور موقت و قابل‌تغییر در خودروها ایجاد می‌کند.
چندی پیش شرکت بی‌ام ‌و خودروی جدید خود به نام «GINA Light Visionary Model» را به نمایش گذاشت. این اتومبیل یک پوسته‌ی بیرونی انعطاف‌پذیر داشته و برخی از اجزای ساختار زیرینِ پوسته مذکور قابل حرکت هستند. خودروی مذکور یک طرح مجسمه‌ای داشته و از این حیث کاملاً جدید و منحصر به فرد است. جلو و اطراف این خودرو که دارای در می‌باشد، یک مجموعه‌ی یکپارچه و بدون درز و بدنه‌ی آن دارای چهار بخش است.
به اعتقاد مسوولین شرکت بی ام و نکته‌ی اساسی در توسعه‌ی بازار خودرو در آینده، آمادگی برای رویارویی با چالش‌ها و قابلیت ارایه‌ی راهکارها و گزینه‌های جدید است. برای دستیابی به این اهداف، BMW Group Design به‌سمت طراحی GINA رهنمون شدند. در این طرح حداکثر مقدار ممکن برای نوآوری به کار گرفته شده است. The GINA Light Visionary Model یک گونه‌ی نوری از اشکال انتخابی و مدرن خودرو است که نمونه‌هایی از تبدیلات آینده در آن به‌کار گرفته شده‌اند.
دانستن اینکه مواد نانویی و فرآیندهای فناوری نانو به چه شکلی قادرند تا در پوسته‌های انعطاف‌پذیر خودرو به کار گرفته شوند یک مبحث مهم است. هم‌اکنون BMW Group Design به‌خوبی به این موضوع توجه می‌کند.