کارگاه آموزشی کاربرد نانوفیلتراسیون در تصفیه آب

مرکز بین‌المللی فناوری نانو (‏UNIDO ICN‏) کارگاه آموزشی با عنوان «کاربرد نانوفیلتراسیون در تصفیه آب» را در تاریخ ۱۰ دی‌ماه سال جاری، در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و همزمان با برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب برگزار می‌کند.


مرکز بین‌المللی فناوری نانو (‏UNIDO ICN‏) کارگاه آموزشی با عنوان «کاربرد نانوفیلتراسیون در تصفیه آب» را در تاریخ ۱۰ دی‌ماه سال جاری، در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران و همزمان با برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب برگزار خواهد کرد.

 

ایجاد آگاهی در میان فعالان صنعت آب و فاضلاب و متولیان این صنعت و همچنین آشنایی با فناوری نانوغشاء به عنوان یکی از فناوری‌های مطرح در حوزه تصفیه آب از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی عنوان شده است.

 

سرفصل‌های کارگاه آموزشی «کاربرد نانوفیلتراسیون در تصفیه آب» که توسط دکتر علی جعفریان عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس و مهدی بنکدار مجری پروژه کاربرد نانوفیلتراسیون در تصفیه رود کارون تدریس می‌شود، به قرار زیر است:

• فناوری نانوفیلتراسیون (تاریخچه توسعه و اصول عملکرد)؛

• تاریخچه توسعه فناوری‌های نمک‌زدایی غشایی در ایران و جهان؛

• جایگاه فناوری نانوفیلتراسیون در بین فناوری‌های نمک‌زدایی غشایی؛

• اصول عملکرد فناوری نانوفیلتراسیون و روش طراحی؛

• فناوری نانوفیلتراسیون (طراحی و تجربیات بهره‌برداری)؛

• طراحی با استفاده از نرم‌افزار؛ و

• تجربه بهره‌برداری از فناوری نانوفیلتراسیون بر روی رودخانه کارون.

 

لازم به ذکر است که این کارگاه آموزشی در دو جلسه‌ی متوالی و از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ بعدازظهر برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان می‌توانند بمنظور ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر، در روزهای برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب (Watex 2012)، هشتم تا ۱۰دی‌ماه سال جاری، به غرفه ستاد توسعه فناوری نانو (شماره ۴۱۲) واقع در سالن ۱-۴۴ نمایشگاه بین‌المللی تهران مراجعه کنند.

گفتنی است ثبت‌نام نهایی در صبح روز برگزاری کارگاه (۸:۳۰ تا ۹) انجام خواهد شد.