نتایج مثبت آزمون بالینی برای عروق مصنوعی حاوی نانوپوشش

شرکت سلونوا بیو‌ساینس نتایج مثبتی از آزمون‌های بالینی فناوری جدید خود بدست آورده است. این شرکت سیستم عروقی مصنوعی حاوی نانوپوشش پلیمری ارائه کرده است.

شرکت سلونوا بیو‌ساینس (CeloNova BioSciences) اعلام کرد که ایمنی و اثربخشی سیستم درمانی جدید این شرکت برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی در مطالعات بالینی به اثبات رسیده است. این روش درمان، فناوری موسوم به Cobra PzFTM است که در آن از نانوپوشش‌ PolyZene®FM استفاده شده است.
نتایج آزمون‌های بالینی شش ماهه روی Cobra PzFTM که یک سیستم عروق کرونر مصنوعی است بسیار جالب توجه بود. از مهمترین دستاوردهای این آزمون بالینی کاهش مقدار TLR و MACE و همچنین عدم مشکل خونریزی در بیماران است.
این گروه تحقیقاتی نتایج بدست آمده در این آزمون بالینی را در قالب مقاله‌ای با عنوان New Therapies Available in Germany but Not in the USA: p-c-i Live in Partnership with TCT. در سمپوزیومی ارائه کردند. این سمپوزیوم توسط زیگموند سیلبر ازآلمان و رنو ویرمانی از آمریکا در نشست TCT 2014 برگزار شد.
در این آزمون بالینی ۱۰۰ بیمار مبتلا به مشکلات عروقی، دیابت، فشار خون بالا، چربی خون و فیبریلاسیون دهلیزی شرکت داشتند. این گروه تحقیقاتی این آزمایش بالینی را با %۱۰۰ موفقیت به انجام رساندند. بیماران شرکت‌ کننده در این آزمون بالینی به مدت ۳۰ روز از رژیم آسپیرین (۱-۲mg/kg/d) و کلوپیدوگریل (۱-۲mg/kg/d) استفاده کردند. بیماران شرکت کننده بعد از شش مشکل انعقادی(۰%)، حملات قلبی، مرگ قلبی به دلیل نارسایی قلبی ترمینال (٪۱)، ضایعات خونرسانی مجدد (TLR) (3٪) و رویداد کرونر عوارض جانبی عمده (MACE) (4٪) گزارش شد.
لوس میلارد از محققان این پروژه می‌گوید: «این اطلاعات با داده‌های مربوط به مطالعات جانوری ادغام شد و نشان داد که این فناوری می‌تواند فرآیند درمان را تسریع کند. ما نشان دادیم که می‌توان بدون نیاز به درمان طولانی مدت دارویی، مشکل انعقاد و مشکل تنگی مجدد عروق را حل کرد.»
این فناوری جدید برای باز کردن مسیر عروق کرونر مسدود شده استفاده می‌شود. عروق COBRA PzF از آلیاژ کروم کبالت ساخته شده و با نانوپوشش پلیمری پلی‌زن F پوشش‌ داده شده است.
در ماه مارس سال ۲۰۱۴، شرکت سلونوا بیو‌ساینس موفق به دریافت تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا برای نتایج آزمون‌های بالینی این فناوری جدید شد.