نتایج موفقیت آمیز آزمون بالینی روی نانواستنت وریدی

شرکت سلونوا بیوساینس (CeloNova BioSciences)، یکی از تولیدکنندگان ادوات پزشکی، نتایج مثبت آزمون بالینی انجام شده روی استنت وریدی حاوی نانوپوشش خود را منتشر کرد. استفاده از فناوری نانوپوشش موجب شده تا تنگی مجدد عروق و خونریزی از آن‌ها به شکل قابل توجهی کاهش

شرکت سلونوا بیوساینس (CeloNova BioSciences) اخیراً نتایج اولین آزمون‌ بالینی انجام شده روی نانوپوشش جدید خود را منتشر کرد. این محصول یک استنت وریدی موسوم به COBRA PzF™ است که روی آن نانوپوشش پلیمری موسوم به Polyzene™-F قرار دارد. این محصول برای بیمارانی که از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند مناسب است.
آزمون بالینی این استنت روی ۱۰۰ بیمار مختلف مورد آزمایش قرار گرفته‌ است؛ بیمارانی که از مشکلات وریدی رنج می‌بردند و یا دچار دیابت و فشار خون بودند. نتایج آزمون‌‌ها بعد از شش ماه رضایت‌بخش بود.
میلارد از مدیران این شرکت می‌گوید: «نتایج آزمون‌های بالینی بعد از شش ماه واقعا رضایت‌بخش بود. یکی از مشکلات استنت‌ها خونریزی است که ما در این آزمون بالینی هیچ نشانه‌ای از آن نکردیم. این نتایج در کنار نتایج آزمون‌های انجام شده روی حیوانات نشان داد که فناوری نانوپوشش مورد استفاده در این استنت کارایی بالایی داشته و بدون نیاز به استفاده از دارو می‌تواند مقدار خونریزی را کاهش دهد.»
کاترین کونر، قائم مقام مدیریت این شرکت، می‌گوید: «این استنت برای تأمین نیاز بازار طراحی شده است و می‌تواند با کاهش نرخ تنگی مجدد رگ‌ها به بیماران کمک کند. سلونوا قصد دارد شواهد بالینی بیشتری گردآوری کند.»
سلونوا بیوساینس (CeloNova BioSciences) یک شرکت تولید کننده ادوات پزشکی است که در ایالت تگزاس قرار دارد. این شرکت دفاتر مختلفی در انگلستان، فرانسه، آمریکا، آلمان، هلند و اتریش دارد.