رونمایی از تلویزیون ال‌جی ساخته شده از نقاط کوانتومی

شرکت ال‌جی با استفاده از نقاط کوانتومی عاری از کادمیم، تلویزیون ۴K جدیدی ساخته است. این شرکت از این محصول جدید خود در نمایشگاه لاس‌و‌گاس رونمایی کرد.

شرکت ال‌جی از تلویزیون فوق اچ‌دی ۴K خود که با استفاده از فناوری نقاط کوانتومی ساخته شده، در نمایشگاه لاس‌وگاس رونمایی کرد. این تلویزیون مبتنی بر نقاط کوانتومی، دارای رنگ‌های بیشتری نسبت به تلویزیون‌های موجود در بازار بوده و اشباع رنگ بیشتری نسبت به LCDها دارد.
نمایشگر نقاط کوانتومی ال‌جی طیف رنگ گسترده‌ای دارد. در این تلویزیون‌ها از نانوبلورهای ۲ تا ۱۰ نانومتری استفاده شده که موجب بهبود چشمگیری در روشنایی تصویر شده‌است. هر نقطه در این نمایشگر بسته به ابعاد خود، رنگ متفاوتی را نشر می‌دهد. با افزودن یک فیلم نازک از نقاط کوانتومی در جلوی نور زمینه LCD، نرخ تولید رنگ تصویر بهبود می‌یابد. از آنجایی که نقاط نانومقیاس رنگ‌های زنده‌ای ایجاد می‌کنند، فناوری نقاط کوانتومی می‌تواند کیفیت تصویر بالاتری ایجاد کند. دقت رنگ‌ها در این نمایشگر بالا بوده و زاویه دید بیننده بسیار وسیع است.
نقاط کوانتومی مورد استفاده در این نمایشگر عاری از فلزات سنگین نظیر کادمیم است تا خطری برای محیط‌زیست نداشته باشد. این‌کی لی، از مدیران شرکت ال‌جی، می‌گوید: «به دلیل امکان تولید رنگ زنده و تصویر شفاف‌تر، این تلویزیون جدید می‌تواند تصاویری با کیفیت بالاتر ارائه کند. استفاده از فناوری نقاط کوانتومی در این تلویزیون‌ها موجب شده تا شرکت ال‌جی به‌عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه فناوری‌های نمایشگر پیشرفته شناخته شود.»