ثبت پتنتی برای نانوپوشش‌های ضد آب

شرکت لیکوییپل (Liquipel) پتنت جدیدی برای نانوپوشش ضد آب خود به ثبت رسانده است. این شرکت فناوری‌های مختلفی برای حفاظت از ادوات الکترونیکی با نانوپوشش‌ها ارائه کرده است.

شرکت لیکوییپل (Liquipel) در حوزه ساخت قطعات ضد آب فعالیت دارد. این شرکت اخیرا پتنتی به ثبت رسانده است که در آن جزئیات مربوط به روشی جدیدی برای محافظت از قطعات الکترونیکی از گزند آب و دیگر سیالات درج شده است. این خبر در حاشیه نمایشگاه سالانه Consumer Electronics Show (CES) 2015 که در لاس‌و‌گاس برگزار می‌شود، منتشر شد.
این پتنت که با شماره ۸۸۵۲۶۹۳ در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۴ به ثبت رسیده، درباره فرآیندی است که در آن نانوپوششی تولید می‌شود که می‌تواند سطح ادوات الکترونیکی را پوشانده و آنها را در برابر مواد شیمیایی و آب مقاوم ‌کند. ادواتی نظیر تلفن‌های همراه، تلفن‌های هوشمند، پخش‌کننده‌های موزیک، دوربین‌ها، کامپیوترها، تبلت‌ها، باتری‌ها، کتاب‌خوان‌های کوچک، رادیو و ادوات بازی می‌توانند از این نانوپوشش بهره‌مند شوند.
برخلاف دیگر محصولات موجود در بازار، این نانوپوشش با استفاده از فرآیند پلاسما ساخته می‌شود که زیست‌سازگار بوده و مزایای زیادی نسبت به فناوری‌های فعلی دارد، برای مثال این روش نیاز به ماسک کردن نداشته و پس از اعمال روی سطح نیاز به ترمیم یا جایگزینی با پوشش جدید ندارد.
این نانوپوشش برای چشم انسان نامرئی بوده و هیچ اثر منفی روی ظاهر و عملکرد دستگاه نمی‌گذارد. مسئولان شرکت لیکوییپل در تاریخ ۶ تا ۹ ژانویه نشستی در این نمایشگاه خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این نشست با info@liquipel.com تماس بگیرید.
شرکت لیکوییپل فناوری‌های مختلفی را برای محافظت ادوات الکترونیکی ارائه کرده است. یکی از این فناوری‌ها، نانوپوششی موسوم به Watersafe™ است. Nano-Shock™ نانوپوشش دیگری است که برای حفاظت تلفن‌های همراه در برابر سیالات طراحی و تولید شده است. این شرکت برای توسعه این فناوری‌ها موفق به دریافت جایزه ادیسون و ده‌ها جایزه دیگر شده است. همچنین این شرکت در لیست ۱۰۰ شرکت برتر جهان از نگاه مجله کارآفرین (Entrepreneur Magazine’s “100 Brilliant Companies”) جای گرفته است. محصولات لیکوییپل توسط شرکت‌های بزرگ مختلف در کشورهای آمریکا، استرالیا، اکوادور، هنگ‌کنگ، مالزی، ترکیه، امارت متحده عربی و عربستان سعودی مورد استفاده قرار گرفته است.