ژل حاوی نانوذرات نقره برای شستشوی دهان

شرکت ایفودزدایرکت (eFoodsDirect) ژل شستشوی دهانی تولید کرده که در آن از دوز بسیار پایین نانوذرات نقره استفاده شده‌است. این محصول به دلیل غلظت ۱۰ تا ۳۰ ppm نانوذرات نقره برای سلامت انسان بی‌خطر است.

شرکت ایفودزدایرکت (eFoodsDirect) اعلام کرد که موفق به ساخت ژل دندانی حاوی ذرات نقره شده‌است. در این محصول که به Activz Silver Dental Gel موسوم است از نانوذرات نقره استفاده شده‌است.
در ساخت این ژل از فرمولاسیون ویژه‌ای استفاده شده‌است که در آن به دوز بالای نانوذرات نقره نیازی نیست. این در حالی است که دوز بالای این ماده می‌تواند خطرناک باشد. اما در این ژل، دوز پایین می‌تواند اثربخشی لازم را داشته باشد. در این محصول از ۱۰ تا ۳۰ ppm نانوذرات نقره استفاده شده‌است. این غلظت کم برای ایجاد اثر مثبت روی بدن کافی بوده و از سوی دیگر روی حالت طبیعی بدن تاثیر بدی ندارد.
در دهان بیش از ۴۵۰ گونه میکرواورگانیسم وجود دارد که برخی از آن‌ها می‌تواند برای سلامتی انسان مضر باشد. نقره دارای خاصیت التیام‌بخشی است و نانوذرات مورد استفاده در این ژل، کمک زیادی به سلامت دهان می‌کند. این فرمولاسیون در قالب ۱۸ پتنت مختلف در دفتر USPTO به ثبت رسیده است.
در این ژل از روغن نعناع استفاده شده‌است که موجب خنک شدن دهان می‌شود. زلیتول، موجب طعم‌دار شدن این ژل می‌شود در حالی که اثرات منفی شکر روی دهان را ندارد. نانوذرات نقره با دوز کم موجب بهبود سلامت دهان شده در حالی که اثرات منفی کلوئیدهای نقره را ندارد.
هیچ ماده افزودنی مصنوعی به این محصول افزوده نمی‌شود. این ژل عاری از فلوراید، سولفات لوریل سدیم و پارابن است. لازم به ذکر است که ویژگی‌های ذکر شده در این محصول هنوز به تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا نرسیده است.
شرکت ایفودزدایرکت بیش از ۳۰ سال است که در حوزه تولید مکمل‌های غذایی فعالیت داشته و محصولات بهداشت فردی نیز تولید می‌کند. محصولات این شرکت به‌صورت ژل، دستمال تمیزکننده و محلول‌های شستشو است.