تفاهم‌نامه‌ای برای تجاری‌سازی نانودارو مبتنی بر آنتی‌بادی

دو شرکت داروسازی، قرارداد همکاری برای تجاری‌سازی نوعی نانوذرات برای درمان سرطان را آغاز کرده‌اند. این نانودارو حاوی آنتی‌بادی است و لیسانس آن در اختیار شرکت ایسیوم است.

ایمیون فارماکیوتیکال (Immune Pharmaceuticals) اخیراً تفاهم‌نامه همکاری با شرکت ایسیوم (Yissum) به امضاء رسانده است تا از پتنت این شرکت برای تسهیل فرمولاسیون داروی AmiKet استفاده کند. این فناوری توسط سایمون بنیتا از مؤسسه تحقیقات دارو ابداع شده‌ و در آن از نانوذرات آنتی‌بادی برای رهاسازی داروی ضدسرطان استفاده شده‌است. لیسانس این فناوری در حال حاضر در اختیار شرکت ایسیوم است.
دانیال تیپر، مدیرعامل ایمیون فارماکیوتیکال، می‌گوید: «ما انتظار داریم این فرمولاسیون جدید بتواند انحصار داروی AmiKet را تا بیش از ۱۰ سال در اختیار ما قرار دهد.»
ایمیون فارماکیوتیکال در حال حاضر تحقیقاتی برای توسعه و تجاری‌سازی این دارو آغاز کرده است که در حال حاضر در فاز دوم آزمون بالینی است. این شرکت انتظار دارد تا شریکی برای این فناوری پیدا کرده و تا سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ قرارداد همکاری مشترک با این شریک تجاری را آغاز کند. فرمولاسیون نانوذرات این دارو در قالب این قرارداد همکاری جدیدی که بین ایمیون فارماکیوتیکال و ایسیوم منعقد شده بهبود خواهد یافت.
ایمیون فارماکیوتیکال یک شرکت دارویی در حوزه درمان با استفاده از آنتی‌بادی‌ها است تا روش‌های درمانی جدیدی برای سرطان و بیماری التهابی ارائه کند. این شرکت، از نانوذرات آنتی‌بادی NanomAbs برای تولید دارو استفاده می‌کند.