نتایج سیزدهمین دوره ارزیابی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو منتشر شد

سیزدهمین دوره ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو، بر اساس عملکرد سال ۱۳۹۳ آن‌ها انجام شد و رتبه هر کدام از مراکز بر اساس امتیاز کسب شده در ارزیابی، مشخص گردید.

در این رتبه‌بندی، «مرکز پژوهش متالورژی رازی»، «مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران» و «آزمایشگاه‌های نانوالکترونیک دانشگاه تهران» به ترتیب، رتبه‌های اول تا سوم را بین ۵۲ مرکز آزمایشگاهی عضو شبکه، به خود اختصاص داده‌اند.

رتبه‌های چهارم تا دهم نیز به‌ترتیب به آزمایشگاه تحقیقات نانو شرکت کار آفرینی و فناوری ایران (کفا)، مرکز تحقیقات بیوشیمی و بیوفیزیک و پردیس علوم دانشگاه تهران، پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران، آزمایشگاه جامع تحقیقاتی و دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، پژوهشگاه صنعت نفت، مجموعه آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ایران و پژوهشگاه مواد و انرژی اختصاص یافت.

ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه براساس دستورالعمل ارزیابی عملکرد آزمایشگاه‌ها و با توجه به سه شاخص اصلی «مشتری مداری»، «میزان کارکرد» و «میزان همکاری‌های شبکه‌ای» (به ترتیب با نسبت ۳۵، ۳۵ و ۳۰ درصد)، انجام می‌شود.

در این دوره از ارزیابی بیش از ۹۵ درصد آزمایشگاه‌های فعال مشارکت داشته‌اند.

بر اساس گزارش‌های دریافت شده از مراکز، در سال ۱۳۹۳ درآمد مراکز عضو شبکه معادل ۱۴۴,۳۹۱,۵۷۸,۸۵۱ ریال بوده که این رقم نسبت به سال‌های آغازین فعالیت شبکه آزمایشگاهی رقم قابل توجه‌ای بوده است.

فهرست کامل نتایج سیزدهمین دوره ارزیابی و رتبه‌بندی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو از اینجا قابل دریافت است.