به دام اندازی سلول‌های سرطان خون با نانولوله

شرکت نانونچرال (NaturalNano) گام‌های موثری در راستای استفاده از نانولوله‌های هالویسایت (HNT) در درمان سرطان برداشته است. یافته‌های اخیر محققان دانشگاه کرنل نیز درک پژوهشگران این شرکت را از این فناوری بهبود داده است. نانولوله‌های هالویسایت می‌توانند سلول‌ه

نانونچرال (NaturalNano) موفق به ارائه فناوری برای درمان سرطان شده است. آزمایشگاه مایل کینگ در دانشگاه کرنل روی سلول‌های سرطانی تحقیق می‌کنند. آنها اخیرا از نانولوله‌های هالویسایت (HNT) به عنوان نانوساختاری برای به دام اندازی سلول‌های تومور موجود در خون استفاده کردند. این سلول‌ها موجب گسترش سرطان در بدن می‌شوند.
پیشرفت‌های این چنینی موجب شده تا امیدهای زیادی برای درمان انواع مختلف سرطان ایجاد شود. کینگ می‌گوید: « ما از نتایج این یافته خود بسیار شگفت‌زده شده‌ایم. ما با استفاده از خواص شیمیایی هالویسایت‌ها موفق شدیم سلول‌های سرطان را از خون فیلتر کنیم بدون این که نیاز به انتی‌بادی خاصی باشد. ما چیزهای زیادی درباره سطح سلول‌های سرطانی در این پروژه یاد گرفتیم.»
جیمز ومت مدیرعامل این شرکت می‌گوید: « ما خوشحالیم که آزمایشگاه کینگ به تحقیقات خود ادامه می‌دهد. این کار موجب افزایش درک ما از پتانسیل‌های HNT در حوزه علوم زیستی می‌شود.»
نانونچرال روی تجاری‌سازی فناوری HNT کار می‌کند. این شرکت افزودنی‌های ویژه‌ای برای بهبود خواص مواد ترموپلاستیک ارائه می‌کند. این مواد موجب بهبود عملکرد و رهاسازی ویتامین‌ها و ترکیبات شیمیایی موجود در محصولات آرایشی می‌شود. نانونچرال پتنت‌هایی برای تجاری‌سازی کامپوزیت‌های حاوی HNT در اختیار دارد. HNTها به عنوان درمان سطحی مورد استفاده قرار گرفته و می‌توان از انها در درمان سرطان استفاده کرد. این مواد قادراند سلول‌های سرطانی را از جریان خون جداسازی کنند.
ویرال پروتک شرکت تابعه نانونچرال است که در حوزه تجهیزات حفاظت از ایبولا فعالیت می‌کند. ماموریت این شرکت ارائه تجهیزات ایمنی شخصی ایبولا است.