نانوتورنادو، ماشین پرنده بدون پره

اخیراً ماشین پرنده‌ای موسوم به نانوتورنادو ساخته شده است که فاقد پره بوده و هزینه تولید آن نسبت به فناوری‌های فعلی پایین است. این ابزار به دلیل فقدان پره، به اجسام اطراف خود در حین پرواز آسیب نمی‌زند.

اخیرا کمپینی توسط سایت Indiegogo راه‌اندازی شده است که در آن محصولات مختلفی ارائه شده است. یکی از این محصولات نانوتورنادو، یک ماشین پرنده، است که می‌تواند بدون آسیب‌زدن به دیگران پرواز کند. این ماشین فاقد پروانه بوده در نتیجه پره‌ای برای آسیب‌زدن به اطراف، انسان‌ها یا درختان، ندارد. این پرنده بالاتر از درختان به پرواز در می‌آید و ابعاد بسیار کوچکی دارد.
کسانی که از ماشین‌های پرنده دارای پره‌های بزرگ هراس دارند، این ابزار برای آن‌ها بسیار مناسب است چرا که دغدغه آسیب‌رسانی به محیط اطراف در این ماشین وجود ندارد. برخلاف بسیاری از ماشین‌های موجود در بازار، نانوتورنادو از فناوری بسیار منعطفی ساخته شده است، به طوریکه قطعه چرخنده‌ای ندارد و خطر بریدن در آن وجود ندارد. این ماشین به گونه‌ای طراحی شده که چیزی برای مونتاژ کردن ندارد؛ بنابراین دغدغه‌ای برای قرار گرفتن نابجای یک قطعه در کل سیستم وجود ندارد.
از انجایی که این ابزار هیچ پروانه‌ای ندارد بنابراین:
•  می‌تواند هر جایی برود، جاهایی که دیگران امکان رفتن به آنجا را ندارند. نانوتورنادو می‌تواند بدون آسیب به افراد یا اجسام یا به خود، هرکجا پرواز کند.
•  هر زمان آماده به کار است. نیاز به آماده‌سازی خاصی ندارند، هیچ قطعه‌ای برای شکستن نداشته و همیشه آماده به پرواز است.
•  ایمن است. با کنار گذاشتن پره‌ها، ابزار خطرناک ماشین‌های پرنده در این دستگاه حذف شده است. موتوری درون دستگاه وجود دارد که با سرعت بالایی حرکت می‌کند.
یکی از دلایلی که این ماشین مورد توجه قرار گرفته این است که قیمت پایینی دارد و در صورت تصادف با اجسام آسیب کمتری می‌بیند. مدت‌هاست که مردم به دنبال ماشین پرنده‌ای هستند که فاقد پره باشد. به همین جهت شانس این ماشین برای جذب بازار بسیار بالا است.