ساخت کوچک‌ترین و کم‌مصرف‌ترین کارت گرافیک جهان به کمک نانوفناوری

سایت NBIC: تجربه انجام بازی‌های سنگین گرافیکی در محیط خانه به کمک کارت گرافیکی جدید شرکت ای‌ام‌دی به وقوع پیوسته‌است. کوچکترین و کم مصرف‌ترین کارت گرافیک موجود، با استفاده از نانوفناوری توسط این شرکت ساخته‌ شده‌است.

سایت فناوری های همگرا (NBIC)،  شرکت ای‌ام‌دی ( Advanced Micro Devices) همچنان مرزهای طراحی کارت‌های گرافیک را درمی‌‌نوردد و در این اواخر، ساخت کارت گرافیک AMD Radeon™ R9 Nano را که سریع‌ترین و کوچیک‌‌ترین کارت گرافیک ITX است و امکان بازی‌‌های گرافیکی سنگین را در منزل و محیطی آرام توسط رایانه‌‌های کوچک به وجود‌آورده، اعلام کرده‌است.
filereader.php?p1=main_59b514174bffe4ae4
کارت گرافیک AMD Radeon™ R9 Nano که برای اولین بار در سطح جهان در نمایشگاه سرگرمی‌‌های الکترونیکی (Electronic Entertainment Expo) در لس آنجلس در ژوئن سال ۲۰۱۵ برای طرفداران بازی‌‌های رایانه‌‌ای به نمایش گذاشته‌ شد، بر اساس تراشه‌‌های گرافیکی‌‌ به نام فیجی(Fiji) ساخته شده است و علاوه بر کارت‌‌های گرافیک AMD Radeon™ R9 Fury و R9 Fury X AMD Radeon™ سومین کارت گرافیک ساخته‌شده بر پایه این تراشه می‌‌باشد.
خانواده کارت‌‌‌‌های گرافیک AMD Radeon™ R9 Fury که بر اساس تراشه‌‌های فیجی ساخته شده‌اند، با استفاده از حافظه‌‌هایی با پهنای باند بالا(High-Bandwidth Memory) به منظور کاهش مصرف انرژی و افزایش راندمان برای ایجاد رزولوشن‌‌های بالا، تجارب بی‌نظیری را برای علاقه‌مندان به ارمغان آورده و نقطه عطفی در بازی‌‌های رایانه‌‌ای ایجاد کرده‌اند. کارت گرافیک AMD Radeon R9 Nano، کم‌‌مصرف‌‌ترین و کوچیک‌‌ترین کارت گرافیک ITX است و ۳۰ درصد قدرت عملکرد بیش‌‌تر و ۳۰ درصد مصرف توان کم‌‌تر نسبت به نسل‌‌ قبلی کارت‌‌های‌‌ ای‌ام‌دی (کارت‌‌های گرافیک Radeon ™ R9 290X ) دارد. ای‌ام‌دی به کمک کارت‌‌های گرافیک Radeon™ R9 Nano ، با طراحی کوچک و محیط بسیار آرام برای بهبود بازی‌‌های جدید بر روی آخرین رابط برنامه‌‌های کاربردی مانند DirectX® ۱۲، اجرای انواع بازی‌‌ها را در منزل ممکن می‌‌سازد. مت اسکاینر، معاون شرکت و مدیر کل بخش محصولات، محاسبات و واحد کسب و کار گرافیکی در شرکت ای‌ام‌دی، درباره این کارت گرافیک می‌‌گوید: «به سادگی می‌توان گفت که هیچ کارت گرافیک دیگری مانند این محصول وجود ندارد. تجهیزات کارت گرافیک Radeon با ارائه عملکرد عالی، طرح‌‌های بی‌‌همتای واحد پردازنده گرافیکی و فناوری‌‌های خلاقانه، عصر جدیدی از بازی‌‌های رایانه‌‌ای را به وجود آورده‌است. اکنون لحظه‌‌ای انقلابی در بازی‌‌های رایانه‌‌ای است و ما به افزودن این محصول متمایز به دسته کارت‌های گرافیکی Radeon R9 ADM افتخار می‌‌کنیم.» خط تولید کارت گرافیک AMD Radeon R9، طیف عظیمی از محصولات، با قیمت‌‌های متنوع ارائه می‌‌دهد. سری AMD Radeon R9 با ارائه گرافیکی بسیار قدرتمند تقریباً همه‌‌ی نیاز‌‌های افراد را برطرف می‌‌کند.