تولید غشاء نانوکامپوزیتی برای اسمز معکوس

شرکت ال‌جی اخیرا اقدام به تولید غشاءهای نانوکامپوزیتی برای تصفیه آب و تولید آب شیرین کرده است. این شرکت قصد دارد وارد کسب و کار جدیدی در حوزه آب شود و طی سال‌های آینده به یکی از پیشروان این حوزه در جهان تبدیل شود.

شرکت ال‌جی نانواچ‌تو‌او (LG NanoH2O) یکی از تولیدکنندگان غشاء اسمز معکوس با کارایی بالا و قیمت کم است. این شرکت اخیرا اعلام کرده کسب و کار جدیدی در حوزه آب ایجاد کرده که در این کار از شرکت ال‌جی‌کم (LG chem) استفاده کرده است.
بعد از تصاحب شرکت نانو‌اچ‌تو‌او توسط شرکت ال‌جی‌کم در آوریل سال ۲۰۱۴، این شرکت پیشرفت‌های قابل توجهی در توسعه فناوری نانوکامپوزیت کرده و فناوری غشاء خود را گسترش داده که در نهایت موجب افزایش فروش این شرکت شده است. خط تولید جدید این شرکت در چونگ جو کره جنوبی به تولید این غشاءها اختصاص یافته است.
این خط تولید از ابتدای سال ۲۰۱۵ اقدام به تولید غشاء برای شیرین‌سازی آب دریا کرده است که با این فناوری امکان تولید آب شیرین با هزینه کم از طریق فرآیند اسمزمعکوس فراهم می‌شود.
شرکت ال‌جی از فناوری پوشش‌دهی رول به رول و پلیمرهای با کیفیت خود در ساخت این غشاءها استفاده کرده که این دو کلید اصلی بالا بودن کیفیت محصولات این شرکت در فرآیند اسمز معکوس است.
علاوه براین، شرکت ال‌جی اقدام به بکارگیری افرادی خبره در حوزه فروش کرده تا محصولات خود را در چین، هند، سنگاپور، برزیل، امارات، عربستان، ترکیه، اروپا، کره جنوبی و آمریکا به فروش رساند.
چول نام مدیرعامل شرکت ال‌جی نانو‌اچ‌تو‌او می‌گوید: «راهکار شرکت ال‌جی تنها یک کسب و کار تازه نیست بلکه راهبرد جدید برای رفع چالش جهانی در حوزه آب است. ال‌جی با علاقه و جدیت فناوری‌های نوظهور را دنبال کرده تا فعالیت‌های خود را در حوزه تصفیه آب گسترش دهد. طی چند سال آینده شما شاهد افزایش محصولات ال‌جی در این حوزه خواهید بود. ال‌جی به زودی تبدیل به یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت تصفیه آب خواهد شد.»