تامین انرژی خودروی برقی با گرافن

شرکت سانولت انرژی اخیرا موفق به ساخت سیستم تولید ذخیره انرژی برای خودروهای برقی شده است. در این فناوری از گرافن استفاده شده است.

شرکت سانولت انرژی (SUNVAULT ENERGY IN) و ادیسون پاور (Edison Power) اخیرا اعلام کردند که آنها موفق به ساخت خودرو برقی شدند که با استفاده از ابزاری گرافن انرژی آن تامین می‌شود. این خودرو مجهز به پیل سوختی هیدروژنی گرافنی است.
روبرت ماری اسمیت مدیر سانولت می‌گوید: «این پیل سوختی با استفاده از واحد تولید هیدروژن می‌تواند نیاز خود را تامین کند. در این خودرو تنها آب به عنوان سوخت ریخته می‌شود.»
این خودرو که به « Edison Electron One» شهرت یافته محصول جدید شرکت ادیسون موتور بوده و از سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ وارد بازار می‌شود. این خودرو هیچ گاز گلخانه‌ای منتشر نمی‌کند در مدت ۲ تا ۲٫۲ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل در ساعت می‌رسد. این خودرو در مدت ۵ دقیقه شارژ می‌شود.
ادیسون موتور این خودرو برقی را با سفارش قبلی تولید می‌کند. سرعت بالا و اقتصادی بودن این خودرو به دلیل طراحی منحصر به فرد آن است به طوری که انرژی به هر چهار چرخ این خودرو وارد می‌شود. این خودرو قادر به تولید ۱۰۰۰ فوت‌پوند (۱۳۵۵ نیوتن متر) گشتاور است که تقریبا دو برابر بیشتر از فراری ۴۸۸GTB است. همچنین گشتاور این خودرو ۳۰ درصد بیشتر از خودرو P85D شرکت تسلا است.
این شرکت معتقد است که در حال حاضر صنعت به دنبال ساخت خودروهای برقی با قابلیت شارژ است که این سیستم ذخیره‌سازی جدید می‌تواند این مسیر را هموار کند. این خودرو تمام مزایای خودروهای برقی تولید شده تا کنون را داراست با این تفاوت که زمان شارژ در این خودرو تنها ۵ دقیقه است.
یکی از ویژگی‌های بارز این خودرو ایمن بودن آن است به طوری که هیچ احتمال انفجار یا آتش‌سوزی در مخزن و سیستم سوختی ان نیست در حالی که این مشکل در باتری‌های یون لیتم رایج است.
شرکت سانولت سیستم مقرون به صرفه‌ای برای تولید و ذخیره‌سازی انرژی به کار گرفته است این فناوری برای اولین بار است که استفاده شده و می‌تواند هزینه کار را کاهش داده و کارایی را افزایش دهد.