تولید لاستیک دوچرخه که با گرافن تقویت شده‌است

شرکت ویتوریا موفق به بهبود کارایی لاستیک‌های دوچرخه با استفاده از گرافن شده‌است. این لاستیک‌ها وزن‌ کمتر و کارایی بالاتری دارد.

گرافن ماده‌ای تک لایه از جنس کربن است که می‌تواند در حوزه‌های مختلف از ساخت باتری گرفته تا روبات مورد استفاده قرار گیرد. در حال حاضر از گرافن در صنعت ساخت دوچرخه استفاده می‌شود.
شرکت ویتوریا (Vittoria) لاستیک دوچرخه با استفاده از گرافن ساخته است که کارایی بالاتری نسبت به چرخ‌های رایج دارد.
معمولا این که چه نوع لاستیکی در دوچرخه استفاده شود، بستگی به این موضوع دارد که دوچرخه برای چه شرایطی قرار است به کار گرفته شود. هر قدر لاستیک‌ها بزرگتر شوند، دوام بالاتری دارند اما وزن دوچرخه را نیز افزایش می‌دهد. لاستیک‌های کوچکتر معمولا سبک‌تر بوده اما زودتر از بین می‌روند و استهلاک بالاتری دارند.
شرکت ویتوریا با افزودن گرافن به لاستیک‌های خود موسوم به گرافن پلاس موفق به افزایش کارایی این لاستیک‌ها شده‌است. زمانی که از این لاستیک استفاده می‌شود، به دلیل دولایه‌ای که در آن وجود دارد، این لاستیک‌ها مستحکم مانده و در برابر خستگی مقاومت می‌کنند. همچنین این دولایه موجب کاهش اصطکاک لاستیک شده و سرعت دوچرخه را افزایش می‌دهد. زمانی که دوچرخه‌سوار ترمز می‌گیرد یا دور می‌زند، دوچرخه به نرمی عکس‌العمل نشان می‌دهد.
علاوه‌بر این، این لاستیک‌های جدید کاملا انعطاف‌پذیر هستند. تاکنون این شرکت اطلاعاتی درباره مسافتی که این لاستیک‌ها طی می‌کنند اطلاعاتی را منتشر نکرده است هر چند عملکرد این لاستیک‌ها به نوع استفاده از آن نیز بستگی دارد.