استفاده از نانوپوشش در تلفن پرچمدار جدید هوآوی

شرکت چینی هوآوی در جدیدترین تلفن همراه خود، از نانوپوشش شرکت P2i استفاده کرده است. این نانوپوشش مانع از ورود آب و غبار به داخل تلفن می‌شود.

شرکت هوآوی (Huawei) قصد دارد در محصول جدید خود موسوم به P9 از نانوپوشش ضد آب استفاده کند. این شرکت پیش از این برای محصولات قبلی خود، P8 و Mate S از نانوپوشش ضدآب استفاده کرده بود. در این محصول جدید نیز از نانوپوشش ضد آب شرکت P2i بهره خواهد برد.
آنچه مشخص است این نانوپوشش مانع از ورود آب و غبار به تلفن همراه می‌شود، در نتیجه آسیب کمتری از سوی ترکیبات مخرب به تلفن همراه وارد می‌شود. در حال حاضر تلفن‌های همراه در حال توسعه بوده به طوری که در هر محصول جدید محافظت بیشتری در برابر آب صورت می‌گیرد. این نانوپوشش می‌تواند مصرف کننده از ورود حداقل سیال به داخل تلفن مطمئن ساز و کمترین آسیب به قطعات داخلی وارد می‌شود.
به صورت رسمی چنین اعلام شده که این نانوپوشش، محصول را در برابر ریختن تصادفی یا پاشیده شدن سیالات به محصول حفظ می‌کند.
گری هوانگ از مدیران شرکت P2i می‌گوید: « ما از این که با شرکت هوآوی همکاری داریم بسیار خرسند هستیم. با این همکاری مشترک، نانوپوشش تراز اول ما برای محافظت از تلفن‌های همراه این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نانوپوشش دوام و اطمینان را در این محصولات افزایش می‌دهد. ما محصول پرچمدار شرکت هوآوی را با استفاده از نانوپوشش محافظت می‌کنیم. پیش از این دو محصول این شرکت از این نانوپوشش بهره‌مند شده بود. امیدواریم که این همکاری مشترک در آینده نیز تداوم یابد.»
P9 از نمایشگر ۵٫۲ اینچی فول اچ دی بهره‌مند بوده و دوربین ۸ مگاپیکسلی امکان گرفتن تصویر سلفی را فراهم می‌کند. دوربین مورد استفاده در این تلفن با همکاری شرکت لایکا ساخته شده است. در این محصول از پردازنده ۹۵۵ با ۳ یا ۴ گیگ رم استفاده شده است. یک باتری ۳۰۰۰ میلی آمپر ساعتی در این تلفن استفاده شده است.