می‌توان گاز گلخانه‌ای را به گرافن و روغن خوراکی تبدیل کرد!

یک مسابقه بین‌المللی برای تبدیل گاز دی‌اکسیدکربن به گرافن یا روغن خوراکی راه‌اندازی شده‌است که ۴۷ تیم در آن شرکت دارند. قرار است به تیم‌هایی که مراحل اولیه را طی کنند، ۵/۲ میلیون دلار کمک هزینه برای اجرای کار و پیش برد رقابت اعطا شود.

روغن خوراکی و گرافن شاید هیچ نقطه مشترکی با هم نداشته باشند، اما در یک خبر علمی این دو کنار هم قرار گرفته‌اند. محققان معتقداند که می‌توان دی‌اکسید کربن انتشار یافته از سوخت‌های فسیلی را به روغن خوراکی و گرافن تبدیل کرد.
تیم‌های تحقیقاتی مختلفی از کانادا، چین، فنلاند، هند، اسکاتلند، سوئیس و آمریکا پروپوزال‌های خود را برای یک رقابت ۲۰ میلیون دلاری ارائه کرده‌اند. در حال حاضر ۴۷ پروپوزال با موضوع تبدیل گازهای گلخانه‌ای به ماده‌ای با ارزش ارائه شده‌است.
مارسیوس اسکتاور از مدیران فناوری این رقابت می‌گوید: «ما پروپوزال‌هایی دریافت کرده‌ایم که در آن‌ها محققان از روش‌های کلاسیک، شیمی و برخی نیز از روش‌های جدید برای رسیدن به این هدف استفاده کرده‌اند.»
NGR یکی از شرکت‌های بزرگ انرژی در آمریکا است که در این رقابت شرکت کرده است. اولین دوره این رقابت‌ها با مطالعه و مرور مطالب علمی و فنی پروپوزال‌ها انجام می‌شود و بعد از ارزیابی اولیه برنامه‌های ارائه شده، ۳۰ تیم به مرحله دوم وارد می‌شوند. در مرحله دوم، شرکت‌کنندگان وارد فضای آزمایشگاهی می‌شوند.
از اینجای کار به بعد، به ۱۰ تیم، مبلغ ۵/۲ میلیون دلار داده می‌شود تا روی توسعه ایده‌های خود کار کنند و وارد مرحله چهارم و پنجم شوند. در این مراحل شرکت کنندگان باید بتوانند ایده خود را در کارخانه‌های واقعی پیاده‌سازی کنند و برای این منظور به چند کارخانه مختلف برده می‌شوند.
هدف اصلی این رقابت این است که به جای صرف هزینه برای حذف دی‌اکسیدکربن از اتمسفر، آن را به ترکیبات شیمیایی و محصولات مفید تبدیل کرد. برنده این رقابت، مبلغ ۷ و نیم میلیون دلار جایزه دریافت می‌کند.
۹ دانشمند از بخش دانشگاه و صنعت که برای این رقابت‌ها آموزش دیده‌اند، به‌عنوان هیئت داوران، نفرات برتر را انتخاب می‌کنند.
شرکت‌کنندگان این رقابت از دانشگاه، شرکت‌های خصوصی و استارت‌آپ‌های مختلف هستند. از جمله شرکت‌کنندگان این رقابت دانشگاه کالیفرنیا است که یک تیم ویژه‌ برای این مسابقه تدارک دیده است.