امارات محصولات مبتنی بر فناوری‌ نانو برای مبارزه با ویروس تولید می‌کند

شرکت اسپری سیف که در امارات متحده عربی به ثبت رسیده در حال عرضه ضدعفونی‌کننده نانو است که می‌تواند سطح را تا ۹۰ روز عاری از ویروس و باکتری نگه‌ دارد.

از زمان همه‌گیری بیماری کرونا، مردم در سراسر جهان از ضدعفونی کردن روزانه به ضدعفونی کردن چندین بار در روز تغییر عادت داده‌اند. دانشمندان در سراسر جهان در حال کار روی تولید ضدعفونی کننده‌هایی هستند که نه تنها محافظت مداوم داشته، بلکه برای مدت طولانی نیز دوام داشته باشند.

اسپری سیف (Spray Safe)، یک شرکت مستقر در امارات متحده عربی است که توسط آدیتیا جان از شرکت ارنست هلثی‌کر و دو کروپا از فلواسمارت سلوشنز تأسیس شده‌ است. اسپری سیف رهیافت‌های جدیدی را در حوزه فناوری‌ نانو برای محافظت در برابر ویروس‌ها و باکتری‌ها یافته است.

آن‌ها یک پوشش سطحی خود ضدعفونی کننده ایجاد کرده‌اند که ۹۰ روز روی تمام سطوح باقی می‌ماند. استفاده از این محصول موجب می‌شود که سطح عاری از باکتری و ویروس بماند. فناوری Cationic AgNP مورد استفاده در این محصول از نظر کارآیی در برابر ویروس‌هایی مانند کووید۱۹ و آنفلوانزا به‌طور گسترده در آمریکا آزمایش شده‌است.

سطوحی مانند دستگیره در، نرده یا دکمه آسانسور که ممکن است ۱۵ دقیقه قبل تمیز شده باشند، به محض تماس فرد بعدی با آن آلوده می‌شوند. اگر این سطوح با Spray Safe پوشانده شده باشد، هر ویروس یا باکتری در تماس با آن به‌صورت خنثی می‌شود. این امر نیاز به پاک‌سازی مکرر را از بین می‌برد. بهترین قسمت ماجرا این است که Spray Safe دارای آب، فاقد الکل و غیرسمی است و در یک بطری به‌صورت اسپری به آسانی استفاده شده و سطح را پاک می‌کند و سطح به مدت ۹۰ روز محافظت می‌شود.

شرکت اسپری سیف در دسامبر سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد و به‌طور گسترده‌ای در مدارس، ادارات، خانه‌ها و خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد و جامعه ما را ایمن نگه می‌دارد. محصول انقلابی بعدی آن‌ها Air Protect است که یک پوشش مبتنی بر فناوری‌نانو برای فیلترهای هوا است، فیلترهایی که هوا را تمیز کرده و ویروس و باکتری را از بین می‌برند. این محصول در حال توسعه بوده و به زودی در امارات متحده عربی ارائه می‌شود.