آغاز سیزدهمین دوره المپیاد علوم و فناوری نانو

سیزدهمین دوره المپیاد علوم و فناوری نانو همراستا با سایر المپیادهای علمی، در روز ۸ بهمن‌ماه سال جاری با مشارکت بیش از ۳۵۰۰ داوطلب در سراسر کشور برگزار شد. این دوره از المپیاد برای اولین بار توسط سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و با همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به مرحله‌ اجرا رسید.

رویدادی است که ابتکار برگزاری آن با این عنوان متعلق به ایران است. این رویداد، ترکیب مناسبی از رقابت همزمان در حیطه تئوری و عملی است که مباحث اصلی در علوم و فناوری نانو را در برمی‌گیرد. به منظور آماده‏‌سازی داوطلبان برای حضور در مراحل مختلف المیپاد، ستاد نانو از برگزاری کارگاه‌‏های آمادگی المپیاد حمایت نقدی انجام می‏‌دهد.
برگزیدگان مرحله اول این المپیاد، در مرحله دوم در اردیبهشت سال ۱۴۰۱ با یکدیگر رقابت خواهند کرد و در نهایت، ۴۰ نفر از برگزیدگان نهایی در دوره آموزشی تابستان شرکت می‌کنند‌؛ در دوره تابستان که در واقع مرحله نهایی المپیاد محسوب می‌شود، دارندگان مدال‌های طلا، نقره و برنز مشخص خواهند شد.
لازم به ذکر است، تمامی برگزیدگان المپیاد علوم و فناوری نانو، علاوه بر بهره‌مندی از حمایت‌های مادی و معنوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، از تسهیلات و امتیازهای نیز برخوردار می‌شوند و برگزیدگان می‏توانند در زمان ورود به دانشگاه از این تسهیلات و امتیازات استفاده کنند.