در صنعت، گرافن عملکرد باتری لیتیوم-اکسیژن را افزایش داد

شرکت هیدروگراف کلین پاور (HydroGraph Clean Power) اعلام کرد بر اساس مطالعه‌ای که در مجله Journal of Electrochemical Energy Conversion and Storage منتشر شده است، گرافن شرکت هیدروگراف کلین پاور از عملکرد مواد کربن کاتدی پیشرو در آزمایش باتری لیتیوم-اکسیژن (Li-O2) پیشی گرفته است.

باتری‌های لیتیوم-اکسیژن راه‌حلی امیدوارکننده برای ذخیره‌سازی انرژی هستند، اما پذیرش جهانی در دستیابی به الکتروکاتالیست کارآمد، که بر عملکرد باتری تأثیر می‌گذارد، با مشکل مواجه شده است. دانشمندان حوزه باتری با استفاده از گرافن فراکتال با خلوص بالا که توسط شرکت هیدروگراف کلین پاور ثبت اختراع شده، بر چالش‌های عملکردی غلبه کرده‌اند و امکان عملکرد بهتر باتری با هزینه کمتر در مقایسه با نمونه فعلی را فراهم کرده‌اند.

شرکت هیدروگراف کلین پاور اظهار داشت که گرافن آنها نه تنها عملکرد برتری را ایجاد کرده، بلکه از نظر اقتصادی نیز بهتر بوده و امکان تولید باتری با هزینه بسیار کمتر را فراهم می‌کند. آزمایش‌ها و تجزیه و تحلیل انجام شده، نشان داده است که گرافن شرکت هیدروگراف کلین پاور نتایج استثنایی از جمله بالاترین ظرفیت تخلیه، پایداری چرخه‌ای عالی و عملکرد امیدوارکننده در چگالی جریان بالاتر را ارائه می‌دهد.

رانجیت دیویگاپیتیتا مدیر ارشد علمی شرکت هیدروگراف کلین پاور گفت: «این دستاورد نقطه عطف قابل توجهی در فناوری باتری Li-O2 است. گرافن ما عملکرد بهتری را نشان می‌دهد و از کاتالیزور فعلی پیشرو در این صنعت نیز پیشی می‌گیرد و امید و اعتمادی دوباره به تولیدکنندگان باتری و سرمایه‌گذاران می‌دهد.»

دکتر شیانگلین لی، نویسنده مسئول مقاله مربوط به این پروژه و دانشیار دپارتمان مهندسی مکانیک و علم مواد دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس، اظهار داشت: «ما به پیشرفتی که تیممان به آن دست یافته است بسیار افتخار می‌کنیم.»

دکتر لی می‌گوید: «گرافن شرکت هیدروگراف کلین پاور قابلیت‌های بی‌نظیری را در الکتروکاتالیزور به نمایش می‌گذارد، امکانات جدیدی را برای باتری‌های Li-O2 باز می‌کند و انتقال به راه‌حل‌های انرژی پاک‌تر را تسریع می‌کند.»

گرافن، یک ماده فوق‌العاده از نظر تجاری بوده که قوی‌تر از فولاد، سخت‌تر از الماس، رساناتر از مس است و از سیلیکون تحرک الکترون بهتری دارد. بازارها و برنامه‌های آن تقریباً بی حد و حصر هستند و در طیف وسیعی از کاربردها برای بهبود استحکام، مقاومت در برابر آب، انعطاف‌پذیری و هدایت الکتریکی به مواد دیگر اضافه می‌شوند و با بهبود باتری، پنل خورشیدی و فناوری ابرخازن‌ها، انرژی پاک را تقویت می‌کند.