ثبت‌نام برای نمایشگاه نانو از تیرماه آغاز می‌شود

به گفته علی طهاری، مدیر کریدور فناوری تا بازار، ثبت‌نام شرکت‌ها برای نمایشگاه فناوری‌نانو از تیرماه آغاز می‌شود. پس از ثبت‌نام اولیه، جانمایی توسط خود شرکت‌ها انجام می‌شود.

طهاری درباره جزئیات نمایشگاه سال جاری گفت: «چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری‌نانو از ۱۳ الی ۱۶ آبان ماه ۱۴۰۲ در سالن‌های میلاد و خلیج‌فارس برگزار می‌شود که شرکت‌ها می‌توانند در تیرماه ثبت‌نام اولیه خود را انجام دهند. تمامی شرکت‌هایی که دارای گواهی‌نانومقیاس هستند می‌تواند برای ثبت‌نام در نمایشگاه اقدام کنند، آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، صندوق‌ها و شرکت‌های بازرگانی نیز امکان ثبت‌نام در نمایشگاه را دارا هستند. برای ثبت‌نام نیز باید به سایت نمایشگاه مراجعه کرده و با ایجاد پروفایل یا ویرایش پروفایل نسبت به ثبت در سامانه اقدام کنند. شرکت‌هایی که ثبت نام اولیه را انجام داده باشند، اوایل مردادماه به بخش جانمایی نمایشگاه دسترسی پیدا کرده و براساس میزان فضای مورد نیاز می‌توانند محل استقرار خود را در نمایشگاه مشخص کنند.»

طهاری درباره تفاوت این دوره با دوره‌های پیشین نمایشگاه نانو گفت: «در دوره‌های قبلی جانمایی توسط مجری نمایشگاه انجام می‌شد اما امسال خود شرکت‌ها می‌توانند نسبت به جانمایی براساس نیاز خود اقدام کنند. بنابراین پس از ثبت‌نام اولیه، شرکت‌هایی که زودتر نسبت به تکمیل ثبت‌نام اقدام کنند، حق انتخاب‌ بیشتری برای جانمایی دارند و با پر شدن فضاها، انتخاب شرکت‌هایی که دیرتر ثبت‌نام می‌کنند، محدود می‌شود.»

مدیر کریدور فناوری تا بازار درباره حضور میهمانان خارجی گفت: «برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای نمایشگاه امسال به گونه‌ای است که حضور هئیت‌های خارجی در نمایشگاه پر رنگ‌تر باشد، تلاش داریم از طریق ابزارهای داخلی و خارجی به حضور هر چه بیشتر هیئت‌های خارجی در نمایشگاه کمک کنیم و ثبت‌نام شرکت‌های بازرگانی، به عنوان نماینده شرکت‌های خارجی، نیز در همین راستا است. در مجموع در بخش بین‌المل قوی‌تر از دوره‌ قبل عمل خواهد شد.»

طهاری در پایان گفت: «همچون دوره‌های پیشین تلاش داریم تا پیش از شروع نمایشگاه شرکت‌هایی که قرار است در نمایشگاه حضور داشته باشند را از طریق تهیه گزارش و خبر، معرفی کنیم تا علاقه‌مندان با توانمندی‌های این شرکت‌ها آشنا شوند.»