همکاری مشترک برای تشخیص زودهنگام سرطان پانکراس

پرستیژ بایوفارما (Prestige Biopharma) یادداشت تفاهمی (MOU) با شرکت ایمیج بیوسیستمز (Imagion Biosystems)، برای توسعه پلتفرم تشخیص زودهنگام سرطان پانکراس به امضا رسانده است.

براساس این تفاهم‌نامه، پرستیژ بایوفارما آنتی‌بادی‌های مبتنی بر فاکتور تنظیم‌شده آدنوکارسینوم پانکراس (PAUF) را در اختیار ایمیج بیوسیستمز قرار می‌دهد تا پلتفرمی را برای تشخیص زودهنگام سرطان پانکراس با استفاده از فناوری تصویربرداری خود ایجاد کند.

آنتی‌بادی سرطان پانکراس مبتنی بر PAUF ،PBP1510 پرستیژ بایوفارما، با فناوری MagSense شرکت ایمیج بیوسیستمز ترکیب خواهد شد. این فناوری، با تزریق نانوذرات زیست پایدار به بیماران سرطانی برای تشخیص ایمن سرطان همراه با تجهیزات تصویربرداری کار خواهد کرد.

ایمیج  بیوسیستمز، که دفتر مرکزی آن در سن دیگو قرار دارد، فناوری‌های تشخیصی نوآورانه تصویربرداری پزشکی مبتنی بر نانوذرات زیست‌ایمن را برای تشخیص انواع مختلف سرطان توسعه می‌دهد.

به ویژه، پروژه Cancer Moonshot دولت آمریکا، که پرستیژ بایوفارما اخیراً به آن ملحق شده است، نیز علاقه زیادی به فناوری تشخیص سرطان پانکراس بر اساس فاکتورهای پروتئین PAUF نشان می‌دهد.

سرطان لوزالمعده، همچنین به عنوان “سرطان خاموش” شناخته می‌شود، در هشت بیمار از ۱۰ بیمار اغلب در مرحله ۴ تشخیص داده می‌شود و هیچ روش تشخیص زودهنگام قابل اعتمادی برای آن در دسترس نیست. حتی نشانگر تومور معمولی CA19-9 نمی‌تواند به طور موثر سرطان لوزالمعده را تشخیص دهد و برای بررسی دقیق کل پانکراس به MRI یا سی تی اسکن تمام بدن نیاز دارد. پرستیژ بایوفارما قصد دارد این چشم‌انداز تشخیصی را تغییر دهد.

پارک سو، مدیرعامل پرستیژ بایوفارما گفت: «توسعه پلتفرمی که منجر به تشخیص زودهنگام با استفاده از کیت‌های تشخیصی تصویربرداری و کیت‌های تشخیصی همراه با آنتی‌بادی جدید PBP1510 ما می‌شود، با اهداف ما برای ایجاد یک اکوسیستم درمان سرطان پانکراس برای افزایش میزان بقای بیماران سرطان لوزالمعده مطابقت دارد.»

ایمجیون بیوسیستمز فناوری تشخیص سرطان MagSense را در لیست محصولات خود دارد. این فناوری از نانوذرات مغناطیسی زیستی ایمن برای شناسایی و نشان‌گذاری سلول‌های سرطانی در بدن استفاده می‌کند و این ذرات به‌عنوان «فانوس دریایی» برای متخصصان تصویربرداری پزشکی عمل می‌کنند تا تصاویر دقیقی از اندازه و ماهیت تومورها ارائه کنند. روش‌های تصویربرداری مرسوم اطلاعات تشریحی را ارائه می‌دهند، آن‌ها اغلب تنها «مناطق مورد علاقه» را بدون جزئیات بیشتر مشخص می‌کنند. نانوذرات MagSense یک گام فراتر در توصیف منطقه مورد نظر پیش می‌روند، زیرا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هنگام اتصال به سلول‌های سرطانی قابل تشخیص باشند. بنابراین، برخلاف ماموگرافی یا سونوگرافی، فناوری MagSense برای تمایز بین تومورهای خوش خیم و سرطان بدخیم در نظر گرفته شده است.