پولیش رنگ نانویی به کمک خودروسازان آمده است

پولیش رنگ نانویی به کمک خودروسازان آمده است

مدیر گروه مواد شرکت جتکو از فروش مایع پولیش نانویی این شرکت به یکی از شرکت‌های تامین کننده قطعات خودرو خبر داد.

محمود خرمی در این باره گفت: « سال گذشته شرکت مهرکام پارس، تولیدکننده قطعات سپر خودرو، از مایع پولیش نانویی در فرآیند تولید خود استفاده کرد. در حال حاضر به دنبال افزایش دامنه کاربرد این محصول در بخش‌های مختلف خودروسازی هستیم. همچنین با چند شرکت حوزه رنگ نیز مذاکره داشته‌ایم تا این مایع پولیش در سبد محصولات شرکت‌های تولیدکننده رنگ قرار گیرد و از طریق آن‌ها وارد بازار شود.»

دکتر خرمی افزود: « ظرفیت فعلی ما صد کیلوگرم در روز است که فعلا براساس سفارش‌های دریافتی کار می‌کنیم، امیدواریم که با بازاریابی‌های انجام شده بتوانیم تمام ظرفیت را برای تولید به کار بگیریم. یکی از هدف‌های ما این است که مایع پولیش را در بسته‌های صدگرمی برای مصرف‌کنندگان خُرد به بازار عرضه کنیم به طوری که هر فردی که خودرویی دارد یک بطری از این محصول را در دسترس داشته باشد تا بتواند بدنه خودرو را به سادگی پولیش دهد.»

این محصول یک ماده ترکیبی شامل آمولسیون آب و روغن به همراه نانوذرات ساینده آلومینا است که برای ایجاد براقیت مناسب برای بدنه خودرو به این فرمولاسیون اضافه می‌شود. کنترل توزیع اندازه ذرات و اندازه بلورها در مقیاس نانویی و مشخصات شیمیایی امولسیون اهمیت زیادی در نتیجه نهایی دارد. شرکت جتکو موفق به توسعه این فناوری شده و در حال حاضر این محصول به تولید انبوه رسیده است. به گفته دکتر خرمی نانوذرات مورد استفاده در این محصول توسط یک شرکت ایرانی تولید می‌شود هر چند که طراحی فرآیند تولید نانوذرات توسط شرکت جتکو انجام می‌شود.

لازم به ذکر است علاوه بر خودروسازان، در حوزه‌هایی نظیر یخچال‌سازی و تولید لوازم خانگی و همچنین مشاغلی نظیر صافکاری از این مایع پولیش می‌توان استفاده کرد.