بیش از 200 مدرسه در آمریکا با شیشه‌های نانویی محافظت می‌شوند

بیش از ۲۰۰ مدرسه در آمریکا با شیشه‌های نانویی محافظت می‌شوند

شرکت سی‌باند سیستمز (C-Bond Systems)، یکی از شرکت‌های فعال در حوزه فناوری نانو بوده، که به دنبال افزایش ایمنی شیشه‌ها و فیلم‌های مورد استفاده در پنجره‌ها است. این شرکت اعلام کرد بیش از ۲۰۰ مدرسه و ساختمان تجاری از شیشه‌های تقویت شده این شرکت استفاده می‌کنند.

پیش از این نیز برخی مدارس آمریکا از شیشه‌های تقویت‌شده با نانو استفاده کرده‌ بودند. محصول فیلم امنیتی Patriot Glass Solutions، شامل یک محلول پرایمر تقویت‌کننده شیشه و فیلم روی پنجره است که برای جلوگیری از ورود اجباری استفاده می‌شود. C-Bond Secure استحکام شیشه زیرین را با استفاده از فناوری نانو ثبت اختراع شده این شرکت افزایش می‌دهد و در صورت استفاده همراه با فیلم پنجره امنیتی، به جلوگیری از نفوذ و سایر جرایم مشابه کمک می‌کند. این سفارش خرید جدید حاکی از افزایش تقاضا برای فناوری‌های مقاوم‌سازی در برابر ورودی و مقاوم‌سازی در برابر گلوله است.

C-Bond BRS یک سیستم فیلم مقاوم در برابر گلوله است که برای جلوگیری از نفوذ گلوله به شیشه استفاده می‌شود. C-Bond BRS توسط یک آزمایشگاه شخص ثالث مستقل تأیید شده تا حفاظت در برابر بالستیک ۷۵۲ مؤسسه ملی دادگستری (NIJ) سطح I، سطح IIA، سطح II و Underwriters Laboratories (UL) را ارائه دهد.

این شرکت از فناوری دیگری برای محافظت از شیشه‌های خودرو برخوردار است. C-Bond NanoShield با نفوذ به سطح شیشه و ترمیم نقص‌ها و آسیب‌های میکروسکوپی که به‌صورت تصادفی در سطح شیشه‌ها توزیع شده‌اند، موجب محافظت از شیشه می‌شود. این محصول به‌صورت مستقیم روی سطح شیشه اسپری و سپس با استفاده از دستگاهی از روی سطح پاک می‌شود. روند تقویت بلافاصله پس از اعمال پوشش آغاز می‌شود در حالی که مواد در ۱۲-۲۴ ساعت روی سطح مستحکم می‌شوند. کاربرد محصول آسان است.

شرکت سی‌باند سیستمز از فناوری استحکام‌سازی پتنت شده‌ای بهره‌مند است که می‌توان با اتصالات شیمیایی نقص‌های ساختاری که به‌صورت تصادفی در سطح شیشه قرار دارد را رفع کرده و در نهایت با این کار، استحکام و انعطاف‌پذیری شیشه را بهبود داد؛ این کار موجب کمک به کاهش آسیب ساختاری در شیشه می‌شود. این محصول به‌صورت محلول بوده و روی شیشه اسپری می‌شود که کمتر از ۱۰ دقیقه زمان می‌برد. برای این فناوری ۲۲ پتنت مختلف تدوین شد که برخی از آن‌ها ثبت شده و برخی نیز در حال ثبت است. این شرکت، در این روش از فناوری‌‌نانو برای بهبود خواص مکانیکی شیشه‌ها استفاده کرده و موجب پخش شدن انرژی در سطح آن می‌شود. این کار با اصلاح نقص‌های ساختاری سطح شیشه‌ که به‌صورت تصادفی و طبیعی وجود دارد، انجام می‌شود. در شیشه‌های معمولی این نقص‌ها موجب ضعف ساختاری می‌شود.