غشاء تصفیه آب حاوی اکسیدگرافن گواهینامه WaterMark گرفت

غشاء تصفیه آب حاوی اکسیدگرافن گواهینامه WaterMark گرفت

شرکت استرالیایی نمتیکیو ( NematiQ ) اعلام کرد که پس از بیش از یک دهه کار روی محصول غشاء اکسیدگرافن خود موفق به دریافت گواهینامه WaterMark شده است. دریافت این گواهینامه موقعیت این محصول را در بازار به عنوان یک محصول ایمن برای تصفیه آب تثبیت می‌کند.

گواهینامه WaterMark استرالیا یک طرح اجباری برای محصولات مربوط به لوله کشی است. صدور این گواهینامه تضمین می‌کند که محصول برای استفاده مناسب بوده و برای استفاده در تاسیسات لوله کشی و زهکشی مجاز است.

این گواهینامه توسط شرکت نمتیکیو به عنوان یک دستاورد بزرگ تلقی می‌شود زیرا نشان‌دهنده اولین غشای اکسید گرافن است که برای استفاده در تصفیه آب آشامیدنی تایید شده است.

این شرکت با تولید بیش از ۱۰۰۰ متر غشای ورقه‌ای مسطح ۱۰۰۰ میلی‌متری، بر روی دستگاه رول‌به رول صنعتی، به یک نقطه عطف بزرگ دست یافته است که این دستاورد تاییدکننده توانایی و قابلیت‌ این شرکت برای ساخت غشای گرافنی در مقیاس تجاری است.

نانوفیلتراسیون غشاء گرافنی کاربردهای بالقوه‌ای در بسیاری از حوزه‌های تصفیه آب و فاضلاب و جداسازی صنعتی دارد که از آن جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

تصفیه آب برای آشامیدن؛

پیش تصفیه آب دریا قبل از نمک زدایی؛

بازیافت آب خاکستری؛

تصفیه آب شهری و صنعتی برای استفاده مجدد؛

جداسازی محصولات با ارزش، مانند صنایع غذایی و دارویی.

فناوری نانو فیلتراسیون غشای گرافن مستقیم جهشی به جلو در تولید آب خالص و مقرون به صرفه است. اساساً غشاهای گرافنی برای حذف باکتری‌ها، ویروس‌ها و ترکیبات آلی محلول بدون حذف نمک‌ها طراحی شده‌اند. برخی از مزایای متعدد این غشای گرافنی شامل مصرف انرژی کمتر، بازیافت آب زیاد و محصول جانبی کمتر است.

غشاهای گرافنی همچنین دارای خواص ضد رسوب بالایی هستند و بنابراین نسبت به غشاهای پلیمری رایج از مواد شیمیایی کمتری برای تمیز کردن استفاده می‌کنند. بازار جهانی فیلتراسیون آب مبتنی بر غشاء، از جمله میکرو، اولترا، نانو و اسمز معکوس، سالانه بیش از ۱۸ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده می‌شود، در حالی که بازار غشاهای گرافن حدود ۵ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده می‌شود.