انتشار ۱۰۱ خبر مرتبط با فناوری نانو در یک هفته گذشته

رسانه‌های جمعی و پایگاه‌های خبری کشور در روزهای ۲۷ آذرماه الی ۴ دی‌ماه سال جاری، در مجموع با انتشار ۹۹ خبر، رویدادها و اخبار مرتبط با فناوری نانو را منعکس کردند. در این میان، خبرگزاری ایسنا با انتشار ۲۳ خبر مرتبط با فناوری نانو، در صدر خبرگزاری‌های مروج این فناوری در روزهای ابتدایی دی‌ماه سال جاری قرار گرفته است.

رسانه‌های جمعی و پایگاه‌های خبری کشور در روزهای ۲۷ آذرماه الی ۴ دی‌ماه سال جاری، در مجموع با انتشار ۱۰۱ خبر، رویدادها و اخبار مرتبط با فناوری نانو را منعکس کردند. عمده موضوعات محوری اخبار منتشرشده از سوی این خبرگزاری‌‌ها به دستاوردهای علمی از قبیل کاربرد فناوری نانو در پزشکی و ساخت نانوذرات اختصاص داشته ‌است. در این میان، خبرگزاری ایسنا با انتشار ۲۳ خبر مرتبط با فناوری نانو، در صدر خبرگزاری‌های مروج این فناوری در روزهای ابتدایی دی‌ماه سال جاری قرار گرفته است.

 

از دیگر مروجان فناوری نانو در میان پایگاه‌های خبری می‌توان به خبرگزاری فارس با انتشار ۷ خبر، مهر ۶ خبر، ایرنا ۴ خبر، ایران ۲ خبر، واحد مرکزی خبر، کیهان و همشهری هرکدام با انتشار ۱ خبر اشاره کرد. همچنین در بین رسانه‌های ملی نیز، شبکه چهارم سیما با انعکاس ۲۹ خبر، شبکه‌ خبر ۸ خبر، شبکه اول سیما ۳ خبر، شبکه دوم سیما ۲ خبر، رادیو پیام ۶ خبر، رادیو جوان ۵ خبر و رادیو ایران، تهران و گفتگو هرکدام با انتشار ۱ خبر رویدادهای مرتبط با فناوری نانو را در روزهای ۲۷ آذرماه الی ۴ دی‌ماه سال جاری، پوشش دادند.

 

از برجسته‌ترین عناوین خبری پوشش داده‌شده توسط رسانه‌ها و پایگاه‌های خبری در این ۷ روز می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

• فارس: همکاری مشترک پژوهشگران ایرانی و آمریکایی در ساخت حامل‌های دارویی نانوسلولزی

• ایرنا: نانورآکتور ترکیبی تصفیه‌گر فاضلاب شهری توسط دو مخترع ایرانی ساخته شد

• ایسنا: اعلام زمان برگزاری دو آزمون جدید توانمندی تدریس فناوری نانو

• واحد مرکزی خبر: بیش از ۲۰ طرح مهم علمی، پژوهشی و دفاعی در دانشگاه صنعتی مالک اشتر به بهره برداری رسید

ایران: حامل دارویی نانوسلولزی برای مقابله با باکتری‌های مقاوم ساخته شد