انتشار بیش از ۱۰۰ خبر مرتبط با فناوری نانو در هفته دوم بهمن‌ماه

پایگاه‌های خبری و رسانه‌های جمعی در یک هفته گذشته، با انتشار ۱۱۴ خبر، رویدادها و اخبار حوزه فناوری نانو را تحت پوشش خود قرار دادند. در این میان خبرگزاری ایسنا با انتشار ۲۶ خبر مرتبط با فناوری نانو در صدر خبرگزاری‌های مروج این فناوری قرار گرفته است.

پایگاه‌های خبری و رسانه‌های جمعی در یک هفته گذشته، با انتشار ۱۱۴ خبر، رویدادها و اخبار حوزه فناوری نانو را تحت پوشش خود قرار دادند. محوریت اخبار منتشرشده از سوی این خبرگزاری‌ها عمدتا پیرامون رویدادهای داخلی از قبیل برگزاری جشنواره‌ها، همایش و کارگاه‌های آموزشی در زمینه فناوری نانو بوده است.

 

طبق بررسی‌های صورت‌گرفته از مجموع ۱۱۴ خبر منتشرشده در روزهای ۱۰ الی ۱۶ بهمن‌ماه سال جاری با موضوع فناوری نانو، ۵۷ خبر از سوی رسانه‌های جمعی، ۴۵ خبر در پایگاه‌های خبری و ۱۲ خبر در روزنامه‌ها منتشر شده است. در این میان خبرگزاری ایسنا با انتشار ۲۶ خبر مرتبط با فناوری نانو در صدر خبرگزاری‌های مروج این فناوری قرار گرفته است.

 

از دیگر خبرگزاری‌هایی که در این بازه زمانی اخبار و گزارشاتی پیرامون فناوری نانو منتشر کردند می‌توان به خبرگزاری‌های واحد مرکزی خبر با انتشار ۶ خبر، مهر ۵ خبر، فارس سه خبر، ایرنا و باشگاه خبرنگاران جوان هرکدام ۲ خبر، برنا یک خبر، روزنامه جام‌جم ۴ خبر، کیهان، ایران و قدس‌آنلاین ۲ خبر و همشهری و اطلاعات هرکدام با انتشار یک خبر اشاره داشت. همچنین در بین رسانه‌های ملی نیز، شبکه خبر با انعکاس ۱۷ خبر، شبکه چهارم سیما ۱۶ خبر، اول سیما ۴ خبر، دوم و سوم سیما هرکدام ۲ خبر، شبکه پنجم سیما یک خبر، رادیو ایران ۶ خبر، رادیو جوان سه خبر، رادیو گفتگو و تهران هرکدام ۲ خبر و رادیو سلامت یک خبر رویدادها و اخبار مرتبط با فناوری نانو را در این هفت روز پوشش دادند.

 

برخی از عناوین خبری مرتبط با فناوری نانو منتشرشده در طی یک هفته گذشته عبارتند از:

• جام جم: با حضور رئیس جمهور انجام شد؛ معرفی برگزیدگان جشنواره خوارزمی؛

• فارس: ایران تا سه سال آینده، یکی از ۱۵ کشور برتر جهان در فناوری نانو می‌شود؛

• مهر: اعطای گواهینامه استاندارد آزمایشگاهی برای ۳ دانشگاه؛