انتشار بیش از ۷۰ خبر مرتبط با فناوری نانو در یک هفته گذشته

پایگاه‌های خبری و رسانه‌های جمعی در هفته پایانی فروردین‌ماه سال ۱۳۹۱، با انتشار ۷۵ خبر، رویدادها و اخبار حوزه فناوری نانو را تحت پوشش خود قرار دادند. در این میان خبرگزاری ایسنا با انتشار ۲۱ خبر مرتبط با فناوری نانو در صدر خبرگزاری‌های مروج این فناوری قرار گرفته است.


پایگاه‌های خبری و رسانه‌های جمعی در هفته پایانی فروردین‌ماه سال ۱۳۹۱، با انتشار ۷۵ خبر، رویدادها و اخبار حوزه فناوری نانو را تحت پوشش خود قرار دادند. محوریت اخبار منتشرشده از سوی این خبرگزاری‌ها عمدتا پیرامون رویدادهای داخلی از قبیل برگزاری جشنواره‌ها، همایش و کارگاه‌های آموزشی در زمینه فناوری نانو بوده است.

 

طبق بررسی‌های صورت‌گرفته از مجموع ۷۵ خبر منتشرشده در روزهای ۲۱ تا ۲۷ فروردین‌ماه سال جاری با موضوع فناوری نانو، ۲۷ خبر از سوی رسانه‌های جمعی، ۴۰ خبر در پایگاه‌های خبری و ۸ خبر در روزنامه‌ها منتشر شده است. در این میان خبرگزاری ایسنا با انتشار ۲۱ خبر مرتبط با فناوری نانو در صدر خبرگزاری‌های مروج این فناوری قرار گرفته است.

 

 از دیگر خبرگزاری‌هایی که در این بازه زمانی اخبار و گزارشاتی پیرامون فناوری نانو منتشر کردند می‌توان به خبرگزاری‌های مهر با انتشار ۷ خبر، واحد مرکزی خبر و باشگاه خبرنگاران جوان هر کدام ۴ خبر، ایرنا ۳ خبر، فارس ۱ خبر، روزنامه همشهری ۵ خبر، اطلاعات ۲ خبر و قدس‌آنلاین با یک خبر اشاره داشت. همچنین در بین رسانه‌های ملی نیز، شبکه چهارم سیما با انعکاس ۱۳ خبر، شبکه خبر ۱ خبر، رادیو پیام ۴ خبر، رادیو جوان و ایران هرکدام ۳ خبر، رادیو سلامت،‌ تهران و گفتگو هر کدام یک خبر رویدادها و اخبار مرتبط با فناوری نانو را در این هفت روز پوشش دادند.

 

برخی از عناوین خبری مرتبط با فناوری نانو منتشرشده در طی این هفت روز عبارتند از:

• اطلاعات: ابداع میکروژنراتور ضد سرطان توسط پژوهشگر ایرانی؛

• مهر: حمایت مالی از مقالات ISI در حوزه فناوری نانو افزایش یافت؛

• ایرنا: طرح‌های تحقیقاتی تولید ۱۲ نانو دارو در مشهد اجرا می‌شود؛ و

• واحد مرکزی خبر: راه‌اندازی ۲ رشته فیزیک هسته‌ای و ارشد نانو دردانشگاه یاسوج.