ثبت پتنتی در حوزه شناسایی زودهنگام سرطان

یک شرکت آمریکایی با توسعه فناوری موسوم به NanoMagnetic RelaxometryTM و ثبت پتنت آن، گام‌های مهمی برای شناسایی زودهنگام سرطان برداشته است. در این فناوری از نانوذرات مغناطیسی برای تشخیص سلول‌های سرطانی استفاده می‌شود.

شرکت سنیور ساینتیفیک (Senior Scientific) اعلام کرد اخیرا موفق به ثبت پتنتی تحت عنوان Detection, measurement, and imaging of cells such as cancer and other biologic substances using targeted nanoparticles and magnetic properties thereof با شماره ۸۴۴۷۳۷۹ در اداره ثبت پتنت آمریکا شده است. شرکت Senior Scientific از شرکت‌های اقماری Manhattan Scientifics است. ManhattanScientifics در نیومکزیکو واقع بوده و روی انتقال فناوری و تجاری‌سازی در بخش نانوپزشکی متمرکز است. این شرکت فعالیت‌های عمده‌ای در بخش شناسایی زودهنگام سرطان انجام داده است که نتیجه این فعالیت‌های ثبت پتنت‌های مختلفی بوده است. در حال حاضر Manhattan Scientifics روی ساخت سوپرآلیاژ‌ها و محصولات بسیار سبک کار می‌کند.
پتنتی که اخیرا این شرکت به ثبت رسانده مربوط به شناسایی مواد زیستی نظیر سلول‌های سرطانی و اندازه‌گیری آنها می‌شود. این روش‌ قابل استفاده برای انسان بوده و بی‌نیاز از تابش‌های مخرب و مضر است. با این روش‌ وجود سلول‌های سرطانی را خیلی سریع‌تر از روش‌های رایج می‌توان شناسایی کرد.
این فناوری در نتیجه فعالیت‌های ادوارد فلاین است که منجر به تولید محصولی موسوم به NanoMagnetic RelaxometryTM شده بود. ثبت این پتنت در ادامه توسعه فناوری ارائه شده توسط ادوارد فلاین بوده و تاکیدی بر پیشرو بودن ایده اولیه فلاین برای تولید این محصول دارد.
جرالد گراف مدیر شرکت Senior Scientificمی‌گوید ما در حال حرکت در مسیری هستیم که در نهایت به تجاری‌سازی فناوری فلاین می‌شود. این پتنت نیز یک گام مهم دیگر در مسیر حفظ مالکیت‌های معنوی شرکت ما بوده و از ارزش‌های تجاری یافته‌های ما محافظت می‌کند. من از این که می‌بینم کار ما در حال نزدیک شدن به بازار است خوشحالم، همچنین بسیار خرسندم از این که دستاوردهای ما با ثبت این پتنت حفظ می‌شود.
شرکت Senior Scientificمدت‌هاست در حال همکاری با بخش علوم سلامت دانشگاه نیومکزیکو بوده و با آزمایشگاه ملی ساندیا نیز همکاری دارد. این شرکت روی حوزه‌هایی نظیر تصویربرداری مولکولی و نانوزیست‌فناوری کار می‌کند، هدف اصلی از فعالیت در این بخش ارائه روش‌هایی برای شناسایی زودهنگام سرطان و دیگر بیماری‌ها است. این شرکت یکی از پیشروان فناوری رلکسومتری نانومغناطیسی است. در این فناوری از نانوذرات مغناطیسی برای هدف‌گیری سلول‌های سرطانی استفاده می‌شود. در این روش سلول‌های سرطانی با استفاده از نانوذرات مغناطیسی برچسب‌زنی می‌شوند و با استفاده از حسگرهای پیچیده مغناطیسی شناسایی می‌شوند.