فناوری تولید انبوه نانوالیاف کامپوزیتی غلاف‌دار

شرکت ان‌ای‌آی (NEI) فناوری الکتروریسندگی جدید را به خدمات خود افزوده است. این شرکت با این فناوری جدید می‌تواند نانوالیافی با ساختار هسته‌ای پوسته‌ای تولید کند.

شرکت ان‌ای‌آی (NEI) اعلام کرد که خدمت جدیدی به لیست فعالیت‌های خود افزوده است؛ این شرکت با استفاده از روش الکتروریسندگی اقدام به تولید میکرو و نانوالیاف کرده است. ان‌ای‌آی در حال ارائه فناوری جدیدی است. الکتروریسندگی روشی است که با استفاده از آن الیاف بسیار نازک با فاز محلول ایجاد می‌شود. در این روش، محلول حاوی مواد موردنظر نوک دستگاه به بیرون تراوش کرده و اختلاف پتانسیل موجود میان نوک و سطح هدف موجب تشکیل الیاف در سطح هدف می‌شود.
با فرآیند جدیدی که این شرکت به‌دست آورده می‌توان قطر الیاف را کاهش داد به طوری که امکان تولید الیافی با قطر ۵۰ تا ۵۰۰ نانومتر فراهم خواهد شد. تجهیزات الکتروریسندگی موجود در شرکت NEI شرایط تولید انبوه را داشته و همچنین دستگاه‌های تعیین مشخصات مختلفی در کنار این خط تولید وجود دارد. با این کار فرآیند تبدیل فناوری به مواد تجاری تسریع می‌شود.
در بسیاری از مواد، کوچک شدن و رسیدن به ابعاد نانو موجب پدیدار شدن ویژگی‌های منحصربه فردی در ماده می‌شود. الکتروریسندگی شرایط تولید نانوساختارهایی از جنس‌های مختلف نظیر پلیمر، سرامیک و فلزی را فراهم می‌کند. یکی از مزیت‌های الکترویسندگی در شرکت NEI آن است که نانوالیاف تولید شده دارای ساختار هسته‌ای پوسته‌ای هستند در واقع یک غلاف سطح الیاف را می‌پوشاند با این کار می‌توان کامپوزیت‌های مختلفی را با استفاده از الکتروریسندگی ایجاد کرد. این شرکت همکاری مشترکی را با شرکت‌های دیگر داشته تا بتواند این فناوری را به‌دست آورد. در حال حاضر امکان تولید نانوالیاف با ویژگی‌های موردنظر مشتریان در این شرکت وجود دارد. مشتریان بعد از تولید نانوالیاف مورد نظر خود می‌توانند تست‌های تعیین مشخصات را مطابق با استانداردهای صنعتی روی محصول به‌دست آمده، انجام دهند.
NEI در سال ۱۹۹۷ تاسیس شد؛ این شرکت در حوزه تولید و توزیع نانومواد برای صنایع مختلف فعالیت دارد. مواد تولید شده توسط شرکت NEI موجب بهبود کیفیت محصولات مشتریان این شرکت شده‌است. علاوه‌بر نانومواد، این شرکت در بخش تولید پوشش‌ها، مواد الکترود باتری و نانوساختارهای ویژه نیز فعالیت دارد.