رونمایی از ” Nissan Note ” اولین خودروی خودتمیز شونده جهان

شرکت نیسان اولین خودرو خودتمیز شونده خود را رونمایی کرد. در این خودرو از فناوری نانورنگ استفاده شده است که می‌تواند آلودگی، لجن، آب باران و گل‌و‌لای را از خودرو دور کند. این خودرو در تمام طول عمر خود نیاز به شستشو نخواهد داشت.

شستشوی خودرو کاری پر دردسر و در برخی موارد پرهزینه است. برای رفع این چالش روزمره، شرکت خودروسازی نیسان فناوری جدیدی ارائه کرده است که می‌تواند صاحبان خودرو را از کارواش رفتن بی‌نیاز کند. این شرکت رنگ جدید تولید کرده که قادر به دفع آلودگی، لجن، گل ولای و آب باران است. بنابراین بدنه خودرو کثیف نشده و نیاز به تمیزکاری ندارد.

filereader.php?p1=main_c4ca4238a0b923820

این نانورنگ دارای خواص ابرآبگریزی و ابرروغن‌گریزی است که به راحتی قطرات آب و روغن را از سطح دفع می‌کند. شرکت نیسان این رنگ را برای خودرو جدید خود موسوم به نیسان نوت (Nissan Note) استفاده کرده و با این کار نام خود را به عنوان اولین شرکت خودروسازی ارائه کننده فناوری خودتمیز شونده به ثبت رسانده است.
این شرکت برای تست اثربخشی فناوری جدید خود، نیسان نوت را در شرایط مختلف مورد تست قرار خواهد که این تست‌ها چندین ماه طول خواهد کشید.
نانورنگ مورد استفاده در این خودرو به Ultra-Ever Dry® موسوم است که می‌تواند میان بدنه خودرو و هوا یک لایه محافظ ایجاد کند و در نهایت مانع از چسبیدن ذرات به بدنه خودرو شود. در حال حاضر نیسان برنامه‌ای برای استفاده از این رنگ در دیگر خودروهای استاندارد این شرکت ندارد و تنها روی تست آن در مدل نوت متمرکز شده است.

filereader.php?p1=main_c81e728d9d4c2f636

جرالدین اینگهام مدیر بازاریابی شرکت نیسان نوت می‌گوید نیسان نوت به گونه‌ای طراحی شده که بتواند از نگرانی راننده بابت کثیف شدن خودرو بکاهد. مهندسان شرکت نیسان به صورت مستمر به دنبال یافتن راهکارهایی جهت افزایش آسایش و سهولت استفاده از خودروهای نیسان هستند. ما به دنبال دغدغه‌های مصرف‌کنندگان بوده و تلاش می‌کنیم با توسعه فناوری‌های جدید این مشکلات را رفع کنیم.
این خودرو در حال حاضر در اروپا تولید و تست می‌شود و هنوز خبری از تولید آن در آمریکا نیست. در هر صورت تولید اولیه این خودرو خبر خوبی برای صنعت کارواش نیست. براساس گزارشات منتشر شده، گردش مالی صنعت کارواش در جهان ۲۳ میلیارد دلار است که با ظهور خودروهای خودتمیز شوند این صنعت خطر جدی را پیش رو خواهد داشت.

filereader.php?p1=main_eccbc87e4b5ce2fe2

ویدئو تبلیغاتی نیسان نوت را میتوانید از منبع این خبر که در ذیل درج شده، مشاهده کنید.