همایش بین‌المللی نانو برای امنیت و دفاع

همایش بین‌المللی نانو برای امنیت و دفاع، به دنبال بررسی پیشرفت‌‌های کنونی، یافته‌های تحقیقاتی و اطلاعات مربوط به فناوری‌نانو در بخش‌های امنیت و دفاع است.

همایش بین‌المللی نانو برای امنیت و دفاع (NanoSD2014) در روزهای ۲۳ تا ۲۶ سپتامبر سال جاری (۱ تا ۴ مهرماه ۱۳۹۳) در شهر آویلای اسپانیا برگزار خواهد شد. در چارچوب این همایش که به همت مؤسسه‌ی فانتوم اسپانیا و همکاری یونسکو (UNESCO) برگزار می‌شود، اثرات فناوری‌ نانو بر بخش‌های دفاعی و امنیت، بحث و بررسی خواهد شد.
NanoSD2014، به دنبال بررسی پیشرفت‌‌های کنونی، یافته‌های تحقیقاتی و اطلاعات مربوط به فناوری‌ نانو که بخش‌های امنیت و دفاع را تحت ‌تأثیر قرار خواهد داد، است.
حسگرها، نساجی، نانو اپتیک، نانوفتونیک، نانوالکترونیک، نانومواد، نانو زیست‌فناوری، نانوپزشکی، انرژی، نانوغذا و علوم قضایی از جمله موضوعاتی هستند که در چارچوب همایش بین‌المللی نانو برای امنیت و دفاع ، بحث و بررسی خواهند شد.
برخی از محورهای اصلی این همایش عبارتند از:
• راهبرد، فناوری و مدیریت: چالش‌های امنیتی فناوری‌های نوظهور در قرن ۲۱
• کاربردهای ایمنی و امنیت متامواد اُپتیک
• مواد نیرومند نانوساختار: فرصت‌های ارتقای عملکرد
• کاربردهای فناوری‌نانو در علوم قضایی
• پیشرفت‌های اخیر در نانومواد و فناوری‌های ترانزیستورهای فیلم نازک
مرکز تحقیقات و فناوری تالس، آزمایشگاه ملی لورنس لیورمور، شرکت لاکهید مارتین، آژانس دفاع اروپا، ناسا، وزارت دفاع اسپانیا و … از جمله حامیان اصلی این همایش محسوب می‌شوند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی زیر مراجعه نمایند.
. http://www.nanosdconf.com/NSD/index.php