پایان آبان ماه ۱۳۹۳؛ ششمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو

به منظور تأمین نیروی متخصص مورد نیاز در امر ترویج و آموزش مفاهیم فناوری نانو و همچنین در راستای افزایش توان علمی و آموزشی مدرسان فناوری نانو، ششمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو پایان آبان ماه ۱۳۹۳ برگزار می‌شود.

این آزمون که با هدف ارزیابی توانمندی علمی و مهارت آموزشی داوطلبان در زمینه انتقال مفاهیم علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود، شامل سؤالات کاملاً تشریحی بوده و علاوه بر مهارت علمی، فن بیان و استفاده از مثال‌های مناسب در انتقال مفاهیم آموزشی نیز مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. به داوطلبانی که حد نصاب لازم را در دو شاخص علمی و آموزشی در این آزمون کسب کنند، بر اساس امتیاز اکتسابی، گواهی توانمندی تدریس در سه سطح: تراز “الف”، “ب” و “ج” اعطا خواهد شد.

سرفصل‌های این آزمون عبارتند از:

•    نانوساختارها
•    روش‌های ساخت و سنتز نانوساختارها
•    روش‌های شناسایی و آنالیز نانوساختارها
•    کاربردهای فناوری نانو
•    تجاری سازی فناوری نانو

منابع پیشنهادی برای شرکت در آزمون بشرح زیر است:
•    سایت آموزش فناوری نانو
•    نرم‌افزار نانوکاوش
•    کتاب مقدمه‌ای بر نانو فناوری، مترجم: دکتر نیما تقوی نیا، انتشارات: دانشگاه صنعتی شریف
•    مجموعه نرم افزارهای میلیاردیم
داوطلبان می توانند برای تهیه منابع پیشنهادی آزمون با تخفیف ۴۰% به وب سایت نانوسان مراجعه نمایند.

ثبت نام در این آزمون از روز پنج شنبه ۱۰ مهرماه آغاز می‌شود و علاقه‌مندان فرصت دارند تا روز پنج شنبه ۱۵ آبان ماه با مراجعه به صفحه شخصی خود در پایگاه اینترنتی ستاد نانو از طریق لینک آزمون اقدام به ثبت‌نام نمایند. شرکت در این آزمون برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است. ششمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو صبح روز پنج شنبه ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۳ در شهر تهران برگزار می‌گردد.

شایان ذکر است، علاوه بر شهر تهران، شهرهایی نیز که حداقل ۵۰ نفر داوطلب متقاضی آزمون داشته باشند و یکی از نهادهای ترویجی فناوری نانو فعال در آن شهر، مسئولیت تأمین فضا و برگزاری آزمون را بر عهده بگیرد، به عنوان حوزه آزمون مشخص خواهند شد.

هزینه ثبت نام در ششمین آزمون توانمندی تدریس ۳۵۰۰۰۰ ریال است و گفتنی است هزینه ثبت نام افرادی که موفق به دریافت گواهی توانمندی تدریس شوند، براساس نوع گواهی بازگردانده خواهد شد. (تراز الف؛ ۱۰۰ درصد هزینه، تراز ب: ۵۰ درصد و تراز ج: ۲۵ درصد هزینه ثبت نام).

 براساس آیین‌نامه حمایت از برگزاری سمینارهای ترویجی عمومی، کارگاه‌های آموزشی عمومی فناوری نانو و همچنین سمینارهای ترویج صنعتی فناوری نانو، دارندگان گواهی توانمندی تدریس فناوری نانو می‌توانند در صورت مشارکت در این رویدادها از حمایت‌ مالی ستاد نانو برخوردار شوند. آیین نامه‌های حمایتی فوق از بخش نهادهای ترویجی سایت ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، قابل دریافت است.

جهت آشنایی و آمادگی بیشتر داوطلبان، سوالات آزمون‌های توانمندی تدریس دوره‌های گذشته در دسترس بوده و از بخش دانلود سایت آموزش فناوری نانو قابل دریافت است.

داوطلبان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با ایمیل student@nano.ir مکاتبه  و یا با شماره ۰۹۱۹۰۲۰۶۱۰۰ تماس حاصل نمایند.
شایان ذکر است آزمون بعدی توانمندی تدریس فناوری نانو (هفتمین آزمون توانمندی تدریس فناوری نانو)، پنج شنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۳ برگزار خواهد شد.