بازاریابی نانوعایق ضد خوردگی در حوزه نفت و گاز

شرکت اینداستریال نانوتک (Industrial Nanotech) اقدام به معرفی محصول نانوعایق ضدخوردگی خود به بزرگترین شرکت نفتی کلمبیا کرده است. این محصول می‌تواند مقدار مصرف انرژی را در پالایشگاه‌های این شرکت کاهش دهد. پیش از این چند شرکت نفتی چینی، پرتغالی و آرژانتینی این نانومحصول را مورد استفاده قرار داده‌اند.

شرکت اینداستریال نانوتک (Industrial Nanotech) یکی از شرکت پیشرو در حوزه نانوانرژی است. این شرکت محصول عایقی را برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی به بازار عرضه کرده است. اینداستریال نانوتک اخیراً اعلام کرده که تیم فنی این شرکت برای معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های محصول عایق خود، به سراغ پروژه‌های نفت و گاز خواهد رفت تا با معرفی دقیق محصول خود، پتانسیل‌های آن را به مدیران این پروژه‌ها نشان دهد. این محصول  در برابر خوردگی مقاوم بوده و برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی مناسب است.
در گام اول، اینداستریال نانوتک به سراغ شرکت اکوپترول (Ecopetrol) که بزرگترین شرکت نفت و گاز در کلمبیا است خواهد رفت. فرانچسکا کرولی، مدیر بخش توسعه کسب و کار شرکت اینداستریال نانوتک می‌گوید: «ما خوشحالیم که شرکت اکوپترول نسبت به محصول ما علاقه‌مند شده است. ما قصد داریم قابلیت‌های نانوپوشش خود را در بخش پالایش نفت به این شرکت عرضه کنیم. ما به مدت یک سال، با مهندسان شرکت اکوپترول در تماس بودیم و جزئیات فنی عایق ضد خوردگی خود را به آن‌ها ارائه کرده‌ایم. محصول Nanosulate@ یک پوشش مقاوم در برابر خوردگی بوده که برای استفاده در بخش نفت و گاز مناسب است. شرکت اکوپترول به دنبال محصولی است که بتواند مصرف بخار را در فرآیند پالایش به حداقل برساند. ما به دنبال همکاری مشترک با این شرکت بودیم تا نانومحصول خود را برای رفع نیاز‌های این شرکت در اختیار آن‌ها قرار دهیم. این محصول پیش از این توسط شرکت چینی سینوپک (Sinopec)، شرکت پرتغالی گالپ انرژی (Galp energia) و شرکت آرژانتینی انپ‌سیپترول (enap-Sipetrol) استفاده شده است.»
شرکت اکوپترول بزرگترین شرکت نفت و گاز کلمبیاست که ۶۰ درصد از تولید نفت این کشور را به عهده دارد. این شرکت چهارمین شرکت بزرگ نفت و گاز در آمریکا لاتین است و در کشورهای برزیل، آمریکا و پرو نیز فعالیت دارد.