فراخوان ثبت‌نام در سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران اعلام شد

دبیرخانه سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، مهلت و طریقه ثبت نام شرکت های سازنده تجهیزات و تولیدکنندگان مواد آزمایشگاهی در داخل کشور برای حضور در این نمایشگاه را اعلام کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با توجه به برگزاری موفقیت‌آمیز دو دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری «سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران» را در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ برگزار می کند.
بر همین اساس، شرکت‌های سازنده تجهیزات و تولیدکنندگان مواد آزمایشگاهی در داخل کشور می‌توانند به منظور ثبت ‌نام در این نمایشگاه تا تاریخ ۳۰بهمن ماه سال جاری به نشانی www.iranlabexpo.ir مراجعه کنند یا با دبیرخانه نمایشگاه با شماره ۸۸۹۶۵۷۸۳-۰۲۱ تماس حاصل نمایند.
نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در ده بخش موضوعی نفت و پتروشیمی، برق- الکترونیک -نرم افزار، عمران و ساختمان، مکانیک، شیمی و متالوژی، کشاورزی و محیط زیست، فیزیک پایه، تجهیزات عمومی آزمایشگاهی، مواد آزمایشگاهی، مهندسی پزشکی و زیست مواد، تجهیزات و ماشین آلات در حوزه فناوری‌های راهبردی برگزار خواهد شد.
بنا بر این گزارش، هدف از برگزاری این نمایشگاه حمایت از اشتغال پایدار در شرکت‌های دانش‌بنیان؛ توسعه فناوری از طریق ایجاد کشش بازار برای توانمندسازی شرکت‌های سازنده از طریق حمایت از خرید تجهیزات، ترغیب دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی به استفاده از محصول ایرانی، کاهش وابستگی آزمایشگاه‌های داخلی به تجهیزات و مواد مصرفی وارداتی، کمک به شکل‌گیری بازار بزرگ و پایدار داخلی برای تجهیزات و مواد مصرفی آزمایشگاهی ساخت ایران است.
همچنین، تسهیل در تبادل فناوری و هم‌افزایی میان سازندگان تجهیزات و مواد مصرفی آزمایشگاهی، ایجاد ارتباط مستقیم خریداران اصلی و اعضای هیات علمی با شرکت‌های سازنده تجهیزات آزمایشگاهی، تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در پاسخگویی به نیازهای کشور، ظرفیت‌سازی برای صادرات محصولات دانش بنیان، شناسایی شرکت های توانمند در کشور در زمینه تولید مواد و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و حمایت از آنها، معرفی توانمندی های کشور در زمینه تولید مواد و ساخت تجهیزات آزمایشگاهی در کشور و تبدیل شدن به قطب تولید تجهیزات آزمایشگاهی در منطقه، حمایت از عرضه تولیدات استاندارد، بهبود کیفیت تولیدات داخلی، به روزرسانی مشخصات و ارتقای کمی و کیفی خدمات پس از فروش از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان تولید کننده تجهیزات و مواد مصرفی آزمایشگاهی در کشور، از دیگر اهداف این نمایشگاه محسوب می شود.
حضور قطعی ثبت نام کنندگان در نمایشگاه پس از تایید فنی محصولات شرکت‌ها و محرزشدن نقش آنان در بومی سازی و دستیابی به فناوری ساخت و یا تولید محصولات خواهد بود.
سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همانند دوره های قبل این نمایشگاه از خریداران واجد شرایط حمایت های ویژه ای به عمل خواهد آورد.

حمایت و یارانه های اعطایی بر مبنای سطوح فناوری تجهیزات
براساس این گزارش، بر پایه تصمیمات متخذه در شورای سیاستگذاری سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران، مقرر شد؛ حمایت ها و یارانه های اعطایی معاونت بر مبنای سطوح فناوری تجهیزات که توسط یک کمیته تخصصی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت، صورت پذیرد که جزئیات دقیق آن متعاقبا به اطلاع خواهد رسید.