مرحله اول ششمین المپیاد دانش آموزی نانو در ۱۳۲ شهر برگزارشد

ششمین المپیاد علوم و فناوری نانو، با هدف شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی، کمک به پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی در فناوری نانو و کمک به پیشتازی کشور در آموزش فناوری نانو در۱۳۲ شهرستان به طور سراسری ساعت ۲ بعد ازظهر جمعه چهارم اردیبهشت ماه برگزار ش

ششمین المپیاد علوم و فناوری نانو، با هدف شناسایی استعدادهای برتر دانش‌آموزی، کمک به پایدارسازی جریان تربیت نیروی انسانی در فناوری نانو و کمک به پیشتازی کشور در آموزش فناوری نانو در ۱۳۲ شهرستان به طور سراسری ساعت ۲ بعد ازظهر جمعه چهارم اردیبهشت ماه برگزار شد.

در این المپیاد ۱۸ هزار و ۱۸۳ دانش آموز دختر و ۱۰ هزار و ۲۹۶ دانش آموز پسر شرکت کرده و در ۱۸۰ دقیقه به ۶۰ سوال چهار گزینه‌ای پاسخ داده‌اند.

برگزیدگان مرحله اول؛ شامل ۳۰ برگزیده کشوری در گام بعد در تابستان ۹۴ یک اردوی عملی آموزشی ۱۰ روزه را می‌گذرانند. در این مرحله، دانش‌آموزان ضمن فراگیری روش‌های ساخت و کاربرد نانومواد در آزمایشگاه و شرکت در کارگاه‌های شبیه سازی نانو، از مراکز فعال کشور در حوزه فناوری نانو بازدید می‌کنند.

در پایان، دانش‌آموزان برای کسب مدال طلا، نقره و برنز در یک آزمون با هم به رقابت می‌پردازند. این آزمون در دو بخش سوالات کتبی و همچنین ارایه دستاوردهای علمی خود طی این دوره، در قالب مقاله علمی و ارایه شفاهی با حضور داوران متخصص علوم و فناوری نانو برگزار می‌شود.

گفتنی است، در برگزاری ششمین المپیاد دانش آموزی ۲۰۰ پژوهش سرای دانش‌آموزی و ۱۵۰۰ نفر از کارکنان آموزش و پرورش از استا‌ن‌های مختلف همکاری داشته‌اند.

لازم به ذکر است، نتایج مرحله اول ششمین المپیاد دانش‌آموزی در اواخرخرداد ماه در سایت باشگاه نانو اعلام خواهد شد.