همایش فناوری‌ نانوی سال ۲۰۱۵ اروپا

برنامه همایش سال ۲۰۱۵ میلادی، شامل نشست‌ها و کارگاه‌هایی با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از سخنرانان مطرح بین‌المللی است که به طور گسترده حوزه‌های مختلف فناوری‌ نانو و مواد پیشرفته را پوشش می‌دهند.

مجمع فناوری‌ نانوی اروپا در سال ۲۰۱۵ (EuroNanoForum2015)، کانون نشست علم، صنعت و سیاست است. این مجمع در عین اینکه باعث تقویت رقابت‌پذیری اروپا و حمایت از احیای صنعتی‌ شدن آن می‌شود، به معرفی نوآوری به عنوان پیش‌ران رشد اقتصادی پرداخته و فناوری‌های جدید حاصل از فناوری‌ نانو و مواد پیشرفته را معرفی کرده و کاربردهای جدید و پتانسیل تجاری‌سازی این فناوری‌ها را بحث و بررسی می‌نماید.
برنامه همایش سال ۲۰۱۵ میلادی، شامل نشست‌ها و کارگاه‌هایی با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از سخنرانان مطرح بین‌المللی است که به طور گسترده حوزه‌های مختلف فناوری‌ نانو و مواد پیشرفته را پوشش می‌دهند. مجمع نانوی ۲۰۱۵ اروپا، فرصت‌های گسترده‌ای فراهم می‌کند تا بتوان از آخرین اخبار مربوط به فناوری‌ نانو و مواد پیشرفته و فناوری‌های جدید مطلع شد. همچنین این مجمع، بستر مناسبی برای شبکه‌سازی با شرکت‌های نوپای نوآور، شرکت‌های موجود، سازمان‌های تحقیقاتی بین‌المللی و نیز ذینفعان عمده خوشه‌‌‌های فناوری و سازمان‌های مختلف اروپا فراهم می‌کند.
محورهای اصلی این همایش سه روزه عبارتند از:

  •  نانوفناوری‌های صنعتی و مواد پیشرفته‌ای که به بازسازی صنعتی اروپا کمک می‌کنند
  •  روندهای اقتصادی – اجتماعی و تقاضاهای فناوری در حوزه فناوری‌نانو و مواد پیشرفته
  •  زیرساخت‌ها و شرایط لازم برای بکارگیری سریع فناوری‌ نانو

مجمع اروپایی فناوری‌ نانو در سال ۲۰۱۵ میلادی، در روزهای ۱۰ تا ۱۲ ژوئن (۲۰ تا ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۴) در کشور لتونی برگزار خواهد شد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی زیر مراجعه نمایند.